Pokud patříte mezi jedince, kteří stále dokola zápolí s nadbytečným tukem v břišních partiích, zařaďte kromě dostatečné dávky pohybu a správného jídelníčku do svého každodenního plánu i pití vody z ovesných vloček. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, zvyšuje pocit sytosti a podporuje trávení. Jak si ji vyrobit a jak funguje?

Podívejte se na toto YouTube video na kanále KitchensCity:

Zdroj: Youtube

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou známé svými pozitivními účinky na zdraví. Díky svým neobyčejným vlastnostem představují perfektní zdroj energie a živin pro náš organismus. Obsahují velké množství užitečné vlákniny, rostlinných bílkovin, vitamínů a komplexních sacharidů a jejich využití v kuchyni je velice pestré. Měly by být tedy pravidelnou součástí zdravého jídelníčku

Voda z ovesných vloček

V posledních letech se značné pozornosti dostává i vodě z ovesných vloček, která je účinným pomocníkem při hubnutí břicha. Při její pravidelné konzumaci se mnohem dříve dočkáte vytoužených krásných břišních partií.

Postup výroby

Základem tohoto zdravého nápoje je 1 plný hrnek ovesných vloček. Je nutné je předem namočit v čisté vodě a nechat je několik hodin odstát. Nejlépe to udělejte vždy večer předem a nechte vločky namočené klidně celou noc.

Ráno pak vločky i s vodou dejte do mixéru a obě ingredience náležitě rozmixujte. Vodu z vloček tedy nikdy nevylévejte, jsou v ní totiž vylouhované veškeré vitamíny a minerály. Následně přidejte další dva hrnky vody a opět směs rozmixujte. Potom vše sceďte přes plátýnko či hustý cedník a výživný nápoj máte připravený ke konzumaci.

Nápoj lze vylepšit

Chuť i účinky vody z ovesných vloček je možné ještě posílit například špetkou skořice nebo lžičkou medu.

Jak ovesnou vodu užívat

Tento ozdravný drink si dopřávejte hned po ránu, nejlépe na lačno a následně jej popíjejte i v průběhu celého dne.

Účinky ovesné vody

A jak vám tento nejen zdravý, ale i poměrně chutný nápoj pomůže právě s hubnutím? Díky vysokému obsahu vlákniny budete mít mnohem lepší trávení a zároveň se budete cítit dostatečně sytí. Vaše střeva budou v dobré kondici a budou obsahovat zdravé střevní bakterie. Zároveň se vám v těle zrychlí metabolismus a dojde tak k mnohem rychlejšímu spalování kalorií. Postupem času se vyhnete i nepříjemnostem jako je plynatost, průjem či zácpa. Vzhledem k pozitivním účinkům na střeva dojde i ke zlepšení celého imunitního systému.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.nasdum.eu, www.bezzia.com, www.kitchenscity.com