Ovesné vločky- malý zázrak nejen v kuchyni.
Zdroj: 123rf

Proč by ženy po padesátce měly mít doma ovesné vločky: Dokáží zázraky

Na první pohled vypadají docela obyčejně. Nenechte se ale zmást, ovesné vločky v sobě ukrývají spoustu zdravotních benefitů a už dávno neplatí, že jsou vhodné hlavně pro sportovce. Naopak, jejich sílu ocení i ženy po padesátce.

Když je zmínka o ovesných vločkách, jako první asi každého napadne ovesná kaše, rychlá ranní snídaně. Malá zploštělá zrníčka však v sobě ukrývají mnohem více. Jsou skvělým zdrojem energie, vitaminů i minerálních látek. A co je ještě lepší, mají téměř zázračný účinek nejen na zdraví, ale i na krásu. 

Ovesné vločky jako obyčejný superhrdina

V závěsu dnešních superpotravin se ovesné vločky mohou jevit jako docela obyčejná pochoutka. Nenechte se ale mást, vědci na to mají jiný názor. Obsahují komplexní sacharidy, což znamená, že vám dodají energii, která se bude uvolňovat postupně, zároveň v nich najdete i slušný podíl bílkovin a kvalitních tuků. Určitě stojí za zmínku, že jsou zdrojem omega 3 mastných kyselin, jež mají na náš organismus velmi pozitivní účinky. Z vitaminů v nich najdeme ty rozpustné v tucích, A, D, E, a některé vitaminy ze skupiny B. Hořčík a zinek zase v ovesných vločkách zastupují minerální látky. 

Zažívání jako v bavlnce

Díky vysokému obsahu vlákniny se z ovesných vloček stává skvělý pomocník při potížích se zažíváním. Vláknina v nich obsažená navíc navozuje pocit sytosti a pomáhá k bezproblémovému vyprazdňování. Pokud vás tedy trápí zácpa, nebo chcete pro své zažívání něco udělat, snídaně z ovesných vloček bude rozhodně tou správnou volbou. Navíc, ze všech obilovin, obsahují ovesné vločky nejméně lepku, proto jsou často tolerovány i lidmi, kteří mají na lepek alergii. 

čištění pleti Není potřeba investovat do drahých krémuů, proti vráskám pomůže obyčejný oves. Zdroj: 123rf

Krása i zvenčí

Aby toho nebylo málo, ovesné vločky dokáží o vaše tělo pečovat i zvenčí a není nutné je přímo konzumovat. Dopřát si můžete jednoduchou ovesnou koupel, která omladí a oživí vaši pleť. Není nic jednoduššího, než do teplé vody přidat velkou hrst ovesných vloček a užít si pečující lázeň. Efekt vloček můžete podpořit ještě macarátem z léčivého obilí.

Ovesný macerát proti vráskám

Připravte si hrnek mléka a vrchovatou polévkovou lžíci vloček. Tu nasypejte do hrnku, dobře promíchejte a nechejte v ledničce louhovat do druhého dne. Druhý den směs sceďte, mlékový výluh zachyťte, to je přesně ten poklad. Vločky vyhazovat nemusíte, můžete je dále využít v kuchyni. Před nanesením ovesného macerátu, si pleť pečlivě vyčistěte, pak pomocí vatového tamponu naneste na vrásky. Nechte zaschnout a macerát naneste pak ještě několikrát. Nechte působit aspoň 20 minut a nakonec smyjte vlažnou vodou. Ošetření macarátem své pleti můžete dopřát podle potřeby. Oves má skvělé hojivé účinky i na aknózní pleť, stejně jako umí krásně potlačit projevy ekzému a ostatních kožních onemocnění.

vločky Ovesný macerát vyrobíte z mléka a obyčejného ovsa. Zdroj: 123rf

Zdroje: ncbi.nlm.nih.govregion.rozhlas.czgymbeam.czwww.bylinkyprovsechny.czwww.denik.cz

Akční letáky