obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Ovesný nápoj uklidní, ovesná koupel posílí a pečuje o pleť

Oves je součástí špičkových přípravků pro ošetření suché a ekzematické pleti, a také léčivých uklidňujících čajů. Jeho blahodárné účinky můžete využít i doma v kuchyni i ve vaně…

Díky vysokému obsahu vitaminů skupiny B, železa, zinku, hořčíku a komplexu dalších cenných látek působí oves blahodárně na nervy a pomáhá proti únavě.

Ovesný nápoj je výtečný na uklidnění Ovesný nápoj je výtečný na uklidnění Zdroj: Shutterstock.com / Heike Rau

Ovesný nápoj

Pro uklidnění je účinný nejen pokrm, ale i nápoj z ovsa. Nálev připravený z ovesné natě (lžíce na šálek vody) se uplatňuje nejen při úzkostech a nespavosti, ale i při problémech s močovou soustavou. Pro posilnění při vyčerpání, nervozitě a nespavosti lze užívat rovněž odvar ze lžíce rozmělněných zelených obilek na šálek vody.

Ovesná koupel

Z ovesné natě nebo slámy lze připravit koupel prospěšnou při vyčerpání, ekzémech i poruchách krevního oběhu. Kilogram ovsa povaříme a poté přidáme do vany. Koupel v teplé vodě s přídavkem ovsa by měla trvat 15–20 minut. Do vany můžeme přidat i několik kapek levandulové silice, která koupel zpříjemní a prohloubí její uklidňující účinky.

Ovesné vločky jsou účinnou a levnou součástí pleťových masek Ovesné vločky jsou účinnou a levnou součástí pleťových masek Zdroj: Shutterstock.com / kazmulka

Ovesné pleťové masky

Příznivé účinky ovsa na pleť je možné využít i při přípravě levných a účinných domácích pleťových masek. Namočené vločky lze smísit s jogrtem, olejem, medem a dalšími ingrediencemi. Podobně můžete použít i ovesnou mouku.

Akční letáky