5 druhů ovoce, které podpoří hubnutí

O různých zdravých a hubnutí přejícím potravinách se píše neustále. Než je zařadíte do svého jídelníčku, je třeba vzít na vědomí jedno. Jednotvárné diety nejsou vhodné, přejídání se zdravých potravin není řešení a projíst se ke štíhlosti prostě není možné.

Všechny druhy ovoce, zeleniny, ořechů, ale i dalších potravin mají vždy nějaká pro a proti. Obsahují příliš mnoho cukru, příliš mnoho tuků anebo naopak neobsahují dostatek nutných nutričních látek. Žádná jedna potravina není natolik skvělá, že by vám zajistila vše, co tělo potřebuje bez kalorií, a proto je nutný jídelníček založený na výběru zdravých a kvalitních potravin, které je také dostatečně pestrý.

Podívejte, kterých deset druhů ovoce doporučuje kanál Gravity Transformation – Fat Loss Experts, který se zabývá hubnutím:

Zdroj: Youtube

Budete-li volit mezi druhy ovoce, které by měly oživit skladbu redukčního jídelníčku a nabídnout vašemu tělu zajímavé, zdraví prospěšné látky, pak můžete sáhnout například po těchto pěti druzích.

Hubnutí přeje lesní ovoce

Drobné zahradní a lesní ovoce čili jahody, borůvky, maliny a další jsou často zmiňovanými druhy, které by rozhodně neměly v jídelníčku chybět, a to především díky vysokému obsahu antioxidantů a vlákniny s nízkým kalorickým zatížením.

Jablka patří do redukčního jídelníčku

Jablka jsou nejen oblíbená, ale skutečně skvěle zahání hlad, mají vysoký obsah vlákniny a vyrovnávají také hladinu krevních cukrů. Díky tomu se cítíme nejen sytí, ale také nemáme tendenci mlsat a nekontrolovaně se přejídat. Obdobně jsou na tom také hrušky.

Mezi citrusy kraluje grep!

Mezi důležité druhy patří také citrusy, kde vyniká především grapefruit. Grep ve formě jak ovoce, tak 100 % šťávy, příznivě působí na hubnutí, ale možná ne tak, jak byste mysleli. Během studie publikované v roce 2011 a realizované na nashvillské Vanderbilt University byla sledovaným podávaná grepová šťáva, půlka grepu nebo sklenice vody před každým jídlem.

Všechny tři skupiny hubly více méně stejně. Konkrétně to znamená, že účastníci zhubli v průměru o 7 kilo za 14 týdnů. Výhodou konzumentů grepu a šťávy ale bylo to, že jim klesnul „špatný“ HDL cholesterol, sledovaní měli menší chuť mlsat nebo přejídat se a zároveň jejich tělo bylo schopné absorbovat více nutričních látek. Navíc oproti vodě je i grep kalorický, což ale nehrálo žádnou roli.

Dietní vodní meloun

Vodní meloun je bohužel jen sezonní ovoce, ale když je, dopřejte si jej bez obav. Ač se zdá být velmi sladký, je zároveň plný vody. Jeho takzvaná kalorická densita je proto velmi nízká. Meloun pomáhá tělu zbavovat se přebytečné vody, a navíc obsahuje i důležité nutriční látky jako draslík, vitamin C, betakaroten nebo lykopen.

Švestky a další peckoviny

Excelentní volbou jsou také švestky, a to jak čerstvé, tak sušené. Obsahují velké množství vlákniny, budete se po nich cítit sytí, a přitom regulují zažívání. Nicméně nejde jen o švestky, ale také o ostatní peckoviny. Můžete si proto užít broskví, meruněk, třešní i dalších.

Související články

Zdroje: bezhladoveni.cz, healthline.com