Konzumace ananasu nepřináší jen uspokojivý chuťový zážitek. Toto nádherně žluté ovoce připomínající malou palmu je napěchované vitaminy a minerálními látkami. Díky specifickému koktejlu živin se z něj stává ovocný léčitel a zvládá toho opravdu hodně. Prozradíme vám, na jaké neduhy je ananas skvělým lékem.

Pomocník při hubnutí

Ananas je díky svému složení opravdový pomocník při hubnutí. Je totiž jeden z nejefektivnějších spalovačů tukových zásob. Podporuje trávení a činnost zažívacího traktu. Čerstvá ananasová šťáva je často skloňována jako jedna z nejúčinnějších, pokud chcete zhubnout kilo navíc. Také podporuje regeneraci těla a je velmi vhodná jako zdroj energie po sportu. Pokud potřebujete podpořit své zdraví, ale třeba i hubnutí, můžete si občas k snídani připravit lahodné ananasové smoothie. Je plné vlákniny a pro start dne plného energie se nesmírně hodí. Jak na něj se podívejte ve videu na YouTube kanálu Skinny Recipes:

Zdroj: Youtube

Nohy bez otoků i křečových žil

Ananas obsahuje skvělou kombinaci vitaminů, minerálních látek i enzymů. Pochlubit se může vitaminy skupiny B, vitaminem C a betakarotenem. Zároveň obsahuje důležitý hořčík, mangan, zinek a železo. Největším trhákem je však enzym bromelin, který rovněž v ananasu najdete. Nejen, že pomáhá štěpit bílkoviny, čímž podporuje trávení, působí ale také protizánětlivě a urychluje regeneraci tkání. Zároveň snižuje tvorbu krevních sraženin a zmírňuje otoky nohou, což přináší úlevu hlavně těm, kteří trpí křečovými žílami a trápí je pocit těžkých nohou. Projevy křečových žil dokáže pravidelná konzumace také výrazně zlepšit.

Ananasové obklady proti celulitidě

Nejlepší je konzumovat ananas čerstvý, nebo si z něj lisovat šťávu.Přidávat jej můžete i do salátů a naprosto famózní je zprudka ogrilovaný. Využít jej ale můžete i zevně a odbourat celulitidu. Postižené partie nejprve pořádně promasírujte, aby se pokožka prokrvila. Posléze ji natřete ananasovou šťávou a pokuste se ji hezky vmasírovat. Hýždě a stehna pak obalte potravinářskou fólií a nechte alespoň hodinu působit. Poté sundejte fólii a pokožku opláchněte příjemně teplou vodou. Můžete ji ještě ošetřit krémem.

Související články

Zdroje: www.idnes.cz, cpzp.cz, www.krecove-zily.cz