Ztráta vlasů je pro mnohé z nás velkým strašákem. V běžných případech se jedná o přirozenou součást procesu stárnutí. V průměru každému z nás denně vypadne i více než sto vlasů. Někdy se však také jedná o průvodní projev některých chorob nebo o konkrétní onemocnění jako je například alopecie. V takových případech je vždy nutné situaci řešit s odpovídajícím lékařem. Běžnému vypadávání vlasů však můžete jednoduše zabránit některými potravinami, konkrétně ovocem. Které druhy vám zajistí zdravou, hustou a dlouhou kštici?

Jak na padání vlasů? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Jana Burdová:

Zdroj: Youtube

Avokádo

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak můžete doma stimulovat růst vlasů, je pravidelná konzumace avokáda. Podle dietologa Ryana Ramana je avokádo účinné na vypadávání vlasů díky svému vysokému obsahu vitamínu E. „Chrání pokožku před poškozením a oxidačním stresem. Jedno avokádo poskytuje přibližně 20 procent vaší denní potřeby vitamínu E a jedná se o skvělý zdroj zdravých tuků,“ dodal.

Jablka

Jablka jsou skvělým ovocem pro udržení zdravé pokožky hlavy a zabraňují vzniku lupů. Obsahují značný podíl vitamínů A, B a C, které jsou pro vlasy klíčové. Sloučenina prokyanidin B-2 je látkou, která napomáhá při růstu nových vlasů. Jablka jsou zároveň vynikajícím zdrojem antioxidantů, které potlačují volné radikály.

Ananas

Pro zdravý vývoj vlasů je nepostradatelný i ananas. Exotické ovoce je bohaté na živiny, jako je vitamín C, mangan a vitamín B6, ale je i plné účinných antioxidantů – flavonoidů a fenolických kyselin. Jedná se o druhy, které mají silnější účinnost a celkově potlačující projevy stárnutí, a to včetně padání vlasů.

Kiwi

Tento druh ovoce má vysoký obsah vitamínu A, E, K a flavonoidových antioxidantů, jako jsou beta-karoten, lutein a xantin. Stejně tak kiwi obsahuje velké množství vitamínu C, který podporuje produkci kolagenu. Významnou roli hrají i omega-3 mastné kyseliny, které poskytují vlasům hydrataci. Nepostradatelný je i obsah minerálů jako je zinek, hořčík a fosfor, které udržují pokožku hlavy v kondici a posilují vlasy od kořínků.

Broskve

Pro zdravý růst vlasové pokožky a vlasů zařaďte do jídelníčku i broskve. Jsou bohaté na vitamin A a C a podporují hydrataci. Dokonce můžete využít i broskvovou šťávu k masáži a ozdravení pokožky na hlavě.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.aazdravi.cz, www.g21-vitality.cz