Pampeliška platí za jarní zázrak. Stačí ji zahrnout do jídelníčku a hned si můžete vylepšit zdraví. Podpoří funkci limfatických uzlin a tím vaše tělo osvobodí od těžkých kovů a toxinů. Pampeliška pomůže odčerpat z těla nadbytečnou vodu. Proto se často dává jako přísada do čajových směsí. Pomáhá i při zánětech močového měchýře, nemocech kostí a chrupavek. A také je známá jako přírodní „čistič krve“.

Na videu se dozvíte, jak využít pampeliškový kořen na očistu těla.

Zdroj: Youtube

Pro tyhle je tabu

Přestože má pampeliška spoustu výhod, není bohužel pro každého. Podle bylinkářů by si ji měly odepřít hlavně kojící a těhotné ženy (pro ně není vhodný ani pampeliškový med). Květy pampelišek totiž obsahují velké množství pylu a mohly by u některých lidí vyvolat alergické reakce. Pampeliška není vhodná ani pro lidi, kteří berou léky na odvodnění, ředění krve, případně diuretika.

Drink z listů pampeličky pro lepší krev

Pokud vám nic takového nehrozí, můžete si z pampeliškových listů připravit třeba osvěžující ranní smoothie, které hezky nastartuje den. Jak na to: v mixéru rozmixujte libovolné ovoce nebo zeleninu a přidejte k němu pampeliškové listy. Výsledný nápoj vypijte na zdraví. Pokud si chcete nechat pročistit krev přírodní cestou, rozmixujte listy pampelišek a šťávu z nich denně popíjejte. Nemusí jít o nic velkého, stačí 0,5 dl denně! Tělo vám za to poděkuje.

Související články

Zdroje: www.novinky.cz, www.youtube.com