Důležitá je volba vhodného krému.
Zdroj: nastya_ph / Shutterstock.com

Co nejhoršího můžete udělat své pleti v podzimním a zimním období?

Péči o pokožku bychom se měli věnovat celoročně. V chladnějším období bychom však měli pokožku před povětrnostními vlivy chránit podle určitých pravidel. Jak nedělat zbytečné chyby?  

Časté změny teplot, sychravé počasí, hodně smogu a méně výživy, to jsou zimní strašáky pro namáhanou pleť. Posilte ji vhodnou péčí a těšte se z bezproblémové pokožky po celý rok.

Péče o pleť je důležitá i v zimě Péče o pleť je důležitá i v zimě Zdroj: Shutterstock.com / StockLite

Nebojte se krému

Často se traduje, že voda obsažená v hydratačních krémech může při nízkých teplotách v pleti zamrzat a způsobit její popraskání. Na to zapomeňte, pleť je nutné hydratovat po celý rok, hydratační krém tedy neodkládejte ani v chladnějších měsících. Vhodné jsou přípravky se speciální emulzní formou, kdy jsou kapičky vody schované uvnitř tukových složek krému. Pokud si chcete na zimu pořídit speciální krém, sáhněte po výrobku s vyšším podílem tukových látek. Nezapomeňte ani na výživu a regeneraci, pleť pravidelně čistěte a alespoň jednou týdně jí dopřejte pleťovou masku. Jak si vyrobit domácí pleťové masky?

Ochrana proti slunci po celý rok

Ochrana před sluncem po celý rok Ochrana před sluncem po celý rok Zdroj: Shutterstock.com / Andrey Yurlov

Krém s ochranným faktorem je každodenní nutností, ať je léto nebo zima. Ruku na srdce, kolik z nás pomyslí na ochranu proti slunci a pleť pravidelně natírá opalovacím krémem? Přesto je to jedna z nejdůležitejších věcí při správné péči o pleť. Jinak je výsledkem svrasklá, předčasně zestárlá pleť plná pigmentových skvrn. Denní krém či podkladovou bázi si kupte takové, které již obsahují složky chránící pokožku před škodlivými účinky slunečních paprsků a pravidelně je používejte.

Nezapomínejte na rty

Tenká a citlivá pokožka na rtech je zvlášť v mrazivém počasí velmi zranitelná. Lesk na rty nebo rtěnka rozhodně nepředstavují dostatečný způsob, jak ji ochránit a opečovávat. Proti vysychání a popraskání rtů používejte ochranné balzámy, nabídka v obchodech je široká. Nebo si raději připravíte doma vlastní pečující balzám na rty?

Pořádná péče pro ruce

Péče o ruce musí být pravidelná Péče o ruce musí být pravidelná Zdroj: Shutterstock.com / Africa Studio

Další Popelkou v péči o tělo je pokožka na rukou. Ta je přitom namáhaná nejen výkyvy počasí, ale i čistícími prostředky, mýdlem, dezinfekcí apod. Do mrazu noste rukavice, ruce pravidelně krémujte. Jednou za čas jim dopřejte peeling a zábal. Ruce namažte silnou vrstvou mastného krému nebo olejíčku, nasaďte si igelitové rukavice a na ně rukavice látkové. Nechte působit alespoň deset minut. Hebká a hladká pokožka na rukou bude tou nejlepší vizitkou.

Péče zevnitř

Pitný režim se řeší hlavně v létě, spalující teploty a horko nutí tělo po tekutinách přímo volat. Přitom v zimě hrozí dehydratace organismu stejně často. Chladné počasí nevyvolává tolik pocit žízně a nenutí nás dostatečně pít. Výsledkem je nedostatečná hladina vody v těle, vysušená a špatně vyživená pokožka. Myslete na dostatečný příjem tekutin po celý den. Hlídejte si stravu bohatou na vitamíny a minerály, konzumujte dostatek zeleniny a ovoce. Roztřepené a lámavé nehty, šupinatá, vysušená a hrubá kůže, nekvalitní vlasy i pocity únavy varují, že vám ve stravě nejspíš chybí důležitá složka.

Akční letáky