Zdroj: Shutterstock

Zázračné účinky pelyňku: Funguje lépe než mnohá antibiotika a antivirotika

Hořký jako pelyněk, říká se a mnozí z nás se domnívají, že této rostlině by se měli obloukem vyhýbat. Naši předci však pelyňku připisovali zázračné účinky. Skutečně je má. Jaké nemoci léčí?

Existuje několik druhů pelyňku, léčivé látky obsahují téměř všechny, avšak v pelyňku ročním se nachází nejvíce artemisinu, což je ona účinná látka.

Pelyněk jste v přírodě určitě už viděli. Zdroj: Shutterstock
Infekce trávicího ústrojí


Pelyněk vám pomůže, pokud vás trápí křeče v žaludku poté, co jste snědli něco mastného, připáleného nebo zkaženého. Zbaví vás i plynatosti. Dokáže zabránit zvracení, pomůže vám i když trpíte nechutenstvím či chorobou tvorby žaludeční kyseliny. Má pozitivní vliv na nemocná játra, ocení jej žlučníkáři a lidé, které trápí choroby dvanácterníku. Zabíjí také střevní parazity.

Nejrůznější záněty

Má skvělé protizánětlivé, antivirotické a antibiotické účinky, takže by tato bylina měla být rozhodně součástí vaší zelené lékárny. Oceníte ji v době chřipkových epidemií, na podzim a v zimě, kdy snadno a rychle prochladnete.

Problémy s dýcháním

Trápí vás infekce dýchacích cest? Pelyněk pomáhá například při chronickém zánětu průdušek. Éterické oleje z pelyňku jsou skvělé na inhalace.

Z byliny se hojně připravují tinktury. Zdroj: Shutterstock

Kožní potíže

Používá se k omývání infikovaných ran, při kožních infekcích a zevnímu ošetření kůže. 

POZOR!

Neměl by se ovšem užívat dlouhodobě, může způsobit pokles krevního tlaku, srdeční arytmii, popřípadě poškození nervového systému. Těhotné a kojící ženy by se měly přípravkům z pelyňku vyhýbat. 

Maximální jednorázová dávka pelyňku nesmí překročit 1 g, denní pak 3 g byliny.

Jak užívat?

Jednotlivá dávka byliny na šálek záparu je 1 g - užívá se třikrát denně. 

Jako stomachikum (žaludeční lék podporující chuť k jídlu) se užívá po lžících nálev, který připravíte z 10 g drogy a 170 ml vody. 

Tinkturu užíváme v dávkách 10-30 kapek ve 100 ml vody a pijeme půl hodiny před každým hlavním jídlem. 

Pelyněk pravý většinou kombinujte s dalšími rostlinami obdobného účinku, je součástí žaludečních čajových směsí.

Estragonu se při pečení masa nebojte a přidávejte do pekáčku plné hrsti. Zdroj: Shutterstock

Na pečená masa

Pelyněk estragon je skvělý v kuchyni, protože má jemnější chuť, která vám může připomínat anýz. Pelyňkem můžete kořenit pečená masa, pomůže během trávení, a proto se také přidává do kořenících směsí. Výborně doplňuje pečený vepřový bůček, skopové maso, ovar nebo uzené. 

Zdroje:medicina.czwww.bylinkyprovsechny.cz,www.floranazahrade.cz

Akční letáky