Víte, které přírodní prostředky pomáhají zesvětlit pigmentové skvrny?
Zdroj: Profimedia

Jak se zbavit pigmentových skvrn? Účinný zmizík určitě máte už doma

Máte na těle pigmentové skvrny? Zbavit se jich není nemožné, ale ani vyloženě lehké. Lékařská věda nabízí možnosti, jak pigmentové skvrny minimalizovat či zesvětlit, ale i domácí prostředky mohou pomoci. Které ingredience použít na pigmentové skvrny?

Zdroje: www.prostreno.czwww.healthline.comprozeny.blesk.cz

Přírodní prostředky na pigmentové skvrny

Než se vrhnete prohledávat kuchyňské skříňky, určitě bude dobré zopakovat, že nejde o okamžité a nenávratné zmizení pigmentových skvrn. Pigment na kůži je následkem různých změn v těle, a ne všechny skvrny reagují stejně. Navíc nejde o léčení příčiny, ale pouze zmírnění projevu na kůži.
Není však důvod, proč by neměly domácí přípravky fungovat. Stejně jako krémy a další kosmetické přípravky, obsahují slabé kyseliny a další látky, které pomáhají zesvětlení, odstranění či obnovení nejhornější vrstvy pokožky. Ta se pak jeví jako bareně jednotnější i jemnější na omak. Přírodní prostředky jsou účinné po delší době užívání, obvykle se uvádí alespoň 4 až 6 týdnů.
Po kterých surovinách doma zapátrat?

Jablečný ocet na pigmentové skvrny

Smíchejte jablečný ocet a čistou vodu ve stejném poměru a nechejte působit na pigmentové skvrny. Po dvou až třech minutách opláchněte vlažnou vodou a opakujte dvakrát denně alespoň šest dní v týdnu.
Zesvětlení pigmentových skvrn pomocí jablečného octa dokládá i studie polských vědkyň Alicjí Kapuścińskou a Izabelou Nowak publikovaná v odborném časopise Postepy higieny i medycyny doswiadczalnej v březnu roku 2015.
Jablečný ocet je klasickou přísadou a pomocníkem v domácnosti i kosmetice. Vyzkoušejte, zda vám bude vyhovovat. Stejně by měla fungovat také citronová šťáva. 

Jablečný ocet je zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti Jablečný ocet je zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Funguje také na pigmentové skvrny.  Zdroj: profimedia.cz

Pigmentové skvrny a čaj

Také zelený čaj je používaný k zesvětlení pigmentových skvrn. Tuto domněnku také podporuje studie z New Delhi, Naulana Azad Medical College z roku 2013. Extrakt ze zeleného čaje má podle ní skutečně zesvětlující účinky na kůži.
Obyčejně stačí použít vychlazený čajový sáček na krátké promnutí kůže s pigmentovými skvrnami dvakrát denně a pravidelně opakovat alespoň každý druhý den. Jiné doporučení upřednostňuje použití silného vychlazeného černého čaje. V obou případech by měly být zesvětlující účinky patrné po 4 týdnech užívání. Čaje jsou běžně dostupné a jejich použití je velmi jednoduché. Vyzkoušejte, zda se osvědčí i vám.

Uvařte pořádně silný černý čaj a použijte jej při úklidu! Uvařte pořádně silný černý čaj a nálev používejte k potírání pigmentových skvrn. Zdroj: Profimedia.cz

Všemocná aloe pomáhá i na pigmentové skvrny

Studie z roku 2012 z indické Saifia Science College zase vyzdvihuje působení aloe vera. Gel z dužnatých listů rostliny je vhodné aplikovat na pigmentové skvrny před spaním a smýt vodou až následujícího dne. Každodenní aplikace by měla mít za následek zesvětlení následkem látky aloin, která je obsažena v aloe. Aloe lze i u nás pěstovat jako pokojovku, což může být v tomto případě i velmi praktické.

Akční letáky