Dodržování pitného režimu je základem správného životního stylu. Pokud se vám však obyčejná voda z nějakých důvodů omrzela, nenahrazujte ji nezdravými sladkými nápoji. Raději sáhněte po perlivé vodě bez příchutí!

Bublinky jí dodají ten správný říz. Perlivá voda bez cukru a různých chemických ochucovadel je naprosto skvělou volbou! A dokonce vám přinese i zajímavé zdravotní benefity. O které se konkrétně jedná?

Jak vypadají́ typické světové snídaně̌? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Top tredingCZ:

Zdroj: Youtube

Perlivá voda

Jedná se o běžnou vodu obohacenou o oxid uhličitý, který v ní způsobuje příjemné perlení. Důvodem, proč je voda s bublinkami oproti obyčejné tak oblíbená, je kromě příjemných vzduchových perliček i její kyselejší chuť.

K dostání je nejen v balených plastových lahvích, ale čím dál častěji i ve skle. Stejně tak si perlivou vodu můžete připravit v pohodlí domova v sifonové tlakové láhvi, která se sytí místo oxidu uhličitého oxidem dusným. Jaké přínosy tedy ve skutečnosti má?

Hydratace organismu

Pití vody je nezbytné pro normální fungování našeho těla. Případná dehydratace může způsobit nepříjemné zdravotní potíže. Pokud málo pijete, můžete mít nejenom sucho v ústech, ale i časté bolesti hlavy, můžete být nadměrně unavení a bez běžné koncentrace.

Dlouhodobá a chronická dehydratace může přispět nejenom k trávicím problémům, ale stejně tak i ke komplikacím se srdcem a ledvinami. V tomto případě je jedno, jestli se jedná o vodu běžnou či perlivou, druhá verze je totiž pro mnohé v dostatečném množství přijatelnější. Pokud je tělo dostatečně hydratované, podpoříte jeho přirozenou detoxikaci a zabráníte v něm také nadbytečnému zadržování vody.

Lepší trávení

Perlivá voda mnohdy přináší úlevu jedincům se špatným trávením. Její pravidelná konzumace také zmírňuje bolesti žaludku a podporuje nepravidelné vyprazdňování při zácpách.

Rychlejší hubnutí

Pravidelné pití perlivé vody vám také urychlí shazování nadbytečných kilogramů. Pokud ji budete popíjet během dne, zkonzumujete totiž ve skutečnosti mnohem méně kalorií. Voda s bublinkami vás totiž více zasytí než ta běžná, obzvlášť pokud ji budete pít každé ráno na lačno. Bonusem vám bude potřeba jíst mnohem menší porce jídla.

Zdravé srdce

V posledních letech došli odborníci také k názoru, že pití perlivé vody se podílí na správné funkci srdce a snižuje rizika srdečních onemocnění. Sycená voda napomáhá odstraňovat “špatný” cholesterol a také dokáže účinně snižovat hladinu cukru v krvi. Oxid uhličitý v perlivé vodě podpoří i lepší krevní oběh a také snižuje případný vysoký tlak.

Související články

Zdroje: www.webmd.com, www.prozeny.cz, www.isport.blesk.cz