Pivo a alkohol v redukčním jídelníčku

Jistě dobře znáte výrazy pivní bříško nebo také pivas. O alkoholu se dobře ví, že je kalorický a že dietě a hubnutí nepřidá. Máte-li dobrou představu o tom, kolik kalorií denně konzumujete, pak jistě tušíte, že 90 až 200 kalorií byste do svého denního režimu vmáčkli, ale násobky už těžko. Právě 90 až 200 kalorií podle druhu nápoje najdete právě ve třetince piva.

Na otázky spojené s alkoholem a stravováním vám odpoví v tomto příspěvku renomovaný český výživový specialista Petr Havlíček. Dozvíte se mnohé nejen o konzumaci piva, ale také vína v souvislosti s hubnutím a kalorickou zátěží. Tento videopříspěvek pro vás připravil kanál Ženy na síti.

Zdroj: Youtube

I pivo musíte započítat do přijatých kalorií

Jak už bylo řečeno výše a zdůrazněno i Petrem Havlíčkem, záleží především na tom, zda-li si dokážete dát skleničku denně nebo sklouznete k několika půllitrům. Kalorie v alkoholu nejsou jiné než všechny ostatní a pokud si chcete zachovat figuru nebo hubnout, pak je potřeba pracovat především s energetickým příjmem a výdejem.

Jestliže dokážete vyšší příjem kalorií z alkoholu či jiných nápojů a jídel vyvážit pohybem, pak se bříška bát nemusíte. Pamatujte ale, že každodenní nepřiměřené popíjení piva a dalších alkoholických nápojů nemá vliv jen na váhu nebo figuru, ale také na vaše celkové tělesné zdraví.

Zdravé pivo

Abychom byli fér, je dobré zmínit, že i pivo je zdrojem vitaminů B2, B3, B6 B9 a B12 a obsahuje také rozpustnou vlákninu, která příznivě působí na naše zažívání. Pivo obsahuje ve velkém množství také antioxidanty a látky v něm přítomné mohou napomoci i zdraví srdce a kostí, ledvin a má se za to, že by mohlo také snižovat riziko vzniku diabetu 2.typu.

Nicméně abychom mohli mluvit o přínosech konzumace piva, pak je nutné držet se konzumace doporučeného přiměřeného množství, které je pro muže dvě sklenice a u žen jedna denně.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, novinky.czatonce.com