Většina z nás ví, že dát si dvojku bílého vína denně nebo sklenku červeného „na doplnění krvinek" neuškodí. Ale je zdraví prospěšné i pivo? Podívejte se, jak může pití piva ovlivnit naše zdraví.

Pivo vás udrží v kondici

Pivo je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů. Obsahuje zejména vitamíny skupiny B, vápník, hořčík a selen. Tmavé pivo obsahuje navíc významné množství železa, jehož příjem je důležitý a při jehož nedostatku můžete pociťovat únavu či podrážděnost.

Pivo podle některých výzkumů snižuje riziko vzniku cukrovky

Ve více než dvaceti průzkumech se ukázalo, že pití piva snižuje riziko vzniku cukrovky. Konzumace piva podporuje tvorbu žluči, a tělo tak snadněji tráví syté a mastné pokrmy. Ve studii z Harvard School of Public Health z roku 2011 vědci zjistili, že u mužů, kteří denně pili jednu až dvě malé sklenky piva, nastal v průběhu čtyř let pokles rizika onemocnění cukrovkou 2. typu o 25 %.

Pivo podle některých vědeckých studií také podporuje zdraví srdce a tvorbu „dobrého" cholesterolu a snižuje hladinu toho „špatného". Také nepatrně ředí krev, což snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Kolik piva vypít denně?

Umírněné pití piva posiluje imunitu a zahání infekce. Bavíme se tu ale o jen jedné sklenici za den (pro ženy jedno malé pivo denně, pro muže jedno velké). Jedno pivo denně se tedy dá považovat za bezpečné a měli byste si ho dopřát rozhodně raději než kupovaný slazený džus z koncentrátu nebo limonádu plnou chemikálií.

Pozor!

V České republice je nulová tolerance vůči alkoholu při řízení motorových vozidel. Není tedy dovoleno ani jedno malé vychlazené po obědě a pak sednout za volant!

Zdroj: www.onlinefitness.cz, www.ceske-pivo.cz, www.mojezdravi.cz, www.pivni-zachranka.cz