Jedno malé pivo denně může být pro tělo přínosem.
Zdroj: shutterstock.com

Kolik piva a jaké pít denně, aby působilo jako lék

Možná už jste mnohokrát od svého partnera slyšeli, že pivo je lék. Má svým způsobem pravdu, ale jen za jistých podmínek. My vám prozradíme, kolik piva smíte denně vypít, aby bylo pro vaše zdraví blahodárné, a s jakými neduhy vám pomůže.

Většina z nás ví, že dát si dvojku bílého vína denně nebo sklenku červeného „na doplnění krvinek" neuškodí. Ale  je zdraví prospěšné i pivo? Podívejte se, jak může pití piva ovlivnit naše zdraví.

Pivo vás udrží v kondici

Pivo je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů. Obsahuje zejména vitamíny skupiny B, vápník, hořčík a selen. Tmavé pivo obsahuje navíc významné množství železa, jehož příjem je důležitý a při jehož nedostatku můžete pociťovat únavu či podrážděnost. 

Co se stane s tělem, když budete pít každý den černé pivo? Tmavé pivo kromě vitamínů a minerálů obsahuje významné množství železa, jehož příjem je důležitý a při jehož nedostatku můžete pociťovat únavu či podrážděnost. Zdroj: Ramon L. Farinos/Shutterstock.com

Pivo podle některých výzkumů snižuje riziko vzniku cukrovky

Ve více než dvaceti průzkumech se ukázalo, že pití piva snižuje riziko vzniku cukrovky. Konzumace piva podporuje tvorbu žluči, a tělo tak snadněji tráví syté a mastné pokrmy. Ve studii z Harvard School of Public Health z roku 2011 vědci zjistili, že u mužů, kteří denně pili jednu až dvě malé sklenky piva, nastal v průběhu čtyř let pokles rizika onemocnění cukrovkou 2. typu o 25 %. 

Pivo podle některých vědeckých studií také podporuje zdraví srdce a tvorbu „dobrého" cholesterolu a snižuje hladinu toho „špatného". Také nepatrně ředí krev, což snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Pivo sauna Po saunování, anebo sportovním výkonu vás sklenka piva hydratuje a doplníte tak i potřebné minerály. Zdroj: Shutterstock

Kolik piva vypít denně?

Umírněné pití piva posiluje imunitu a zahání infekce. Bavíme se tu ale o jen jedné sklenici za den (pro ženy jedno malé pivo denně, pro muže jedno velké). Jedno pivo denně se tedy dá považovat za bezpečné a měli byste si ho dopřát rozhodně raději než kupovaný slazený džus z koncentrátu nebo limonádu plnou chemikálií.

Pivo si můžeme uvařit i v domácích podmínkách. Pivo díky obsaženému obilnému sladu a chmelu může být při umírněné konzumaci zdraví prospěšné. Zdroj: Mariusz Szczygiel / Shutterstock.com

Pozor!

V České republice je nulová tolerance vůči alkoholu při řízení motorových vozidel. Není tedy dovoleno ani jedno malé vychlazené po obědě a pak sednout za volant! 

Zdroj: www.onlinefitness.cz, www.ceske-pivo.cz, www.mojezdravi.czwww.pivni-zachranka.cz

Akční letáky