Káva je jeden z nejoblíbenějších ranních nápojů, kterým si lidé rádi doplňují energii téměř každý den. Vzhledem k tomu, že tento nápoj je velice populární, z něj však také vzniká neskutečné množství odpadu. Za rok se dostanou na skládku s přehledem i tisíce kilogramů použité kávy. Ale věděli jste, že je ve vaší moci s tím něco udělat?

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Video návod na výrobu vlastnoruční kávové masky najdete na Youtube kanále Omas Rezepte:

Zdroj: Youtube

Benefity kávy

Káva je velice bohatá na antioxidanty, které chrání pokožku proti UV poškození. UV záření totiž pokožku oslabuje a ubírá jí tvorbu kolagenu, urychluje stárnutí a má negativní dopad na elasticitu pokožky. Právě kvůli tomu se na tváři rodí vrásky, které mohou být způsobovány světlem. Jistě, člověk stárne a vrásky vám naskákají tak jako tak, ale můžete se snažit, aby to bylo co nejpozději.

A v tom vám právě pomůže káva. Kofein, který je v ní obsažen, dokáže úspěšně uchránit pokožku od UV záření, a tím redukuje tvorbu volných radikálů, které přispívají k časnějšímu stárnutí, nebo kožním onemocněním. Kávová maska je velice efektivní a pomůže vám chránit pleť.

Kávová maska

Tímto způsobem pomůžete nejen životnímu prostředí, ale také vaší pokožce. Zkrátka a dobře win-win situace. Jak tedy na to? Je to velice jednoduché. Budete potřebovat pouze zbytkovou mletou kávu, kterou byste za normálních okolností vyhodili a olivový olej.

Použijte kávu a olivový olej v průměru 1:1. Tyto dva komponenty spolu důkladně promíchejte. Měla by vám vzniknout kávová hmota. Tu poté naneste na pleť, především kolem očí, kde se nejvíce vyskytují vrásky.

Masku pomocí pomalých krouživých pohybů vmasírujte. Poté ji nechte na obličeji zhruba 20 minut a po uplynutí této doby ji jednoduše smyjte teplou vodou.

Související články

Zdroje: www.gourmetkava.cz, www.vecernikpv.cz