Zdroje: healthline.com, superzdrave.cz

Plíseň nehtů: Vyzkoušejte všechno!

Trápí vás plíseň nehtů na nohou? Tento zdravotní problém je nejen častý, ale také velmi vytrvalý. Zbavit se plísně nehtů je časově velmi náročné, proces vyžaduje pravidelné ošetřování i vyzkoušení různých preparátů. Zamaskování lakováním běžně končí odpadnutím celého nehtu. Plísni prostě neutečete.

Postavte se plísni nehtů čelem a vyzkoušejte aplikaci nejen předepsaných léčiv, ale i přírodních prostředků. Mezi ingredience běžné v domácnosti se silnými fungicidními účinky patří také česnek, ocet, jedlá soda či kokosový a olivový olej.

Receptů a doporučení je celá řada, ale s tímto konkrétním přípravkem vám pomůže tento videopříspěvek, který pro vás připravili na kanálu Natural Cures:

Zdroj: Youtube

Domácí léčba plísně nehtů

Jaké další recepty se používají pro domácí léčbu plísně nehtů? Například je oblíbená směs dvou rozdrcených stroužků česneku, 1 lžičky jedlé sody a 2 lžic bílého jogurtu.

Nehty ostříhejte a pilníkem narušte nejen hranu, ale i povrch nehtu. Ne nijak hluboko, ale mírně po celé napadené ploše nehtu. Nechte nohy máčet ve vlažné vodě, osušte je a potřete připravenou směsí. Směsí nešetřete a pokryjte nejen napadené části, ale i okolí. Nechte působit 10 až 30 minut, opláchněte a dobře vysušte. Opakujte dvakrát denně alespoň dva týdny či podle potřeby.

Nehty léčí i oleje

Mezi další prostředky, které mají antimykotické účinky, patří například Tea tree olejíček, olej z oregana nebo také kokosový olej. Každý den, ideálně ráno a večer, nanášejte malou vrstvu oleje nebo jen kapku olejíčku na postižené místo. Pokračujte, až dokud poškozená část nehtu zcela neodroste.

Související články