Trápí vás přechod a s ním spojené nepříjemné nadměrné pocení? Pak se nelekejte, díky naší radě se ho můžete snadno zbavit.

Pot je důležitou složkou lidského těla, díky níž z něj odcházejí škodlivé látky. Pokud se tedy, například při nachlazení, potřebujete vypotit, pijte odvar z bezových květů, do kterého kápnete trochu citrónové šťávy. Účinný je také květ divizny a slézu ve stejném poměru, lipového květu nebo kořene lopuchu. Vyzkoušet můžete i květy, kořen či listy tužebníku.

Za nadměrným pocením může stát i vážná nemoc

Pokud se nadměrně potíte, může za tím stát i nějaká nemoc. Většinou jde o vysoký krevní tlak nebo nemoci krevního oběhu. Raději se tedy poraďte s lékařem, pokud vás tento neduh trápí. Samozřejmě je také nutné dodržovat zvýšenou hygienu, často si měnit spodní prádlo i oblečení.

Nejvíce se potí ženy po padesátce

Skupinou lidí, kteří se hodně potí, jsou ženy po padesátce. Ty přichází do přechodu a trápí je návaly horka spojené s nadměrným pocením. Mnohdy to pro ně bývá velmi nepříjemné. Přitom se jich mohou zbavit jednoduchou procedurou.

Každý den by si měly ráno opláchnout ředěnou vodou s octem celé tělo a následně se neutírat do ručníku. Na opocené nohy je zase skvělý odvar z dubové kůry.

Zdroj: 5555 rad pro šikovné hospodyňky