Spánek je velice důležitý pro lidský organismus. Může velice jednoduše ovlivnit celý váš následující den. Je proto potřeba, abyste jej nezanedbávali. Dospělý člověk má spát v průměru kolem osmi až devíti hodin. Pokud tento čas nedodržíte, vaše tělo se velice rychle unaví a vy pak budete mít následující den co dělat, abyste se udrželi na nohou bez několika šálků kávy. Většinou se hodně mluví o věcech, které nedělat před spaním. Ale věděli jste, že účinky spánku můžete velice rychle zničit i ráno?

Video, jak můžete zlepšit spánek za půl hodiny, najdete na Youtube kanále Brocast:

Zdroj: Youtube

Narušení kvality spánku po ránu

Jednou z velice častých chyb, kterou ráno můžete udělat, je povalovat se jen tak ve vaší posteli. Mozek vnímá vaši postel již od raného věku jako místo, kde se zklidňujete a usínáte. Když tudíž budete hned po ránu jen ležet a koukat do stropu, nebo si otevřete sociální sítě, je velice pravděpodobné, že jakmile vstanete, budete ospalí. Proto experti na spánek doporučují nastartovat den nějakou aktivitou a z postele vylézt co možná nejdříve. Ideální je své ráno obohatit nějakou aktivitou, i když třeba nenáročnou. Můžete si dát krátkou rozcvičku, která vám pomůže nastartovat tělo, nebo vyvenčit svého čtyřnohého mazlíčka. Úplně však stačí i minimální aktivita, jako je například stlaní postele. Také radí, abyste svůj den začali tím, že půjdete chvíli na čerstvý vzduch a probudili se sklenicí vody.

Chyby před spaním

Abyste si zaručili kvalitu večerního spánku, doporučují lékaři, abyste se alespoň hodinu před ulehnutím do postele zřekli sociálních sítí a koukání do telefonu. Také se zpravidla nemá jíst alespoň dvě hodiny před spaním, jelikož jít do postele s plným žaludkem za prvé není vůbec příjemné, a za druhé se vám nebude dobře usínat. Před spaním byste také měli pít pouze obyčejnou vodu nebo nanejvýš zklidňující čaje. Udělejte pro své tělo něco pěkného a před uložením do postele si dopřejte například příjemnou relaxační koupel, přečtěte si pár stránek vaší oblíbené knihy a vyhněte se zbytečným světlům. Tak můžete připravit své tělo na kvalitní a ničím nerušený spánek.

Související články

Zdroje: www.novinky.cz, www.nzip.cz