Pokud jste se rozhodli shodit do léta nadbytečné tělesné kilogramy, nesázejte na drsné diety bez kýženého výsledku. Raději zvolte celkový zdravý životní styl.

Základem je kvalitní spánek, který by měl trvat přibližně 7 až 8 hodin, dostatek aktivního pohybu a také správný pitný režim a pravidelná a zdravá strava. A pokud chcete urychlit svůj metabolismus, což se pro hubnutí hodí, vsaďte na pravidelnou konzumaci některých nápojů i potravin.

Chcete znát 4 důvody, proč máte pomalý metabolismus a jak ho opravit? Podívejte se na YouTube video na kanálu Rozum v troubě:

Zdroj: Youtube

Čistá voda

Lidské tělo je tvořeno z 50 až 60 % vodou, a proto je pro náš organismus dostatečný pitný režim nepostradatelný. Zvýšení pitného režimu o 1,5 l nad běžný rámec zvýší denní výdej energie o 200 kJ. Efekt však trvá jen krátce, a to 60 až 90 minut. Tělo totiž vyžaduje vynaložit určitou energii na to, aby vodu ohřálo na běžnou tělesnou teplotu.

Zelený čaj

Zelený čaj má silné detoxikační vlastnosti a zároveň se jedná o dokonalý povzbuzovač metabolismu. Obsahuje vysoké množství kofeinu neboli teinu, který přispívá ke spalování tuků. Největším bonusem je však látka EGCG (Epigallocatechin galát), která pomáhá při spalování tuků až po dobu 2 hodin. Vždy pijte jen kvalitní sypaný čaj.

Káva

K lepší figuře vám pomůže i konzumace kávy, která díky kofeinu působí jako stimulant na centrální nervovou soustavu a oddaluje únavu, zlepšuje myšlení a schopnost koncentrace.

S redukcí hmotnosti pomáhá, protože zvyšuje termogenní efekt a klidový metabolický výdej. Díky kofeinu spálíte více kalorií, a to i v klidovém režimu. Kofein podporuje uvolňování adrenalinu, který povzbuzuje odbourávání tuku.

Vejce

Pravidelně konzumujte i vajíčka, obsahují totiž kvalitní bílkoviny a tuky a dokáží na dlouhou dobu zasytit. Poradí si s vyrovnáváním hladiny sacharidů tím, že brání výkyvům v hladině inzulínu. Vyhnete se tak ztrátě energie a zbytečným chutím na sladké.

Avokádo

Stejně tak avokádo patří mezi potraviny, které vám pomohou se shazováním nadbytečných kil. Přestože se jedná o poměrně tučné ovoce, jedná se o tuky rostlinného původu. Avokádo je bohaté na vlákninu, která podporuje činnost metabolismu a je zdrojem kyseliny palmitové, linolové a olejové, dále obsahuje vitamíny A, C, E a mnoho minerálních látek.

Brokolice

Známá a oblíbená superpotravina neobsahuje skoro žádné kalorie. Je plná vitamínu C, takže podpoří nejen ztrátu kil, ale jistě se vám vylepší i stav pokožky. Brokolice má v sobě také značné množství zdravé vlákniny, která je dokonalým pomocníkem při detoxikaci střev.

Související články

Zdroje: www.healthline.com, www.chillipapricky.eu, www.aktin.cz