Plechovkové potraviny, kečupy, dressingy- lepší je se jim vyhnout
Zdroj: Profimedia

Běžné potraviny, které způsobují v těle záněty

I když se snažíme jíst zdravě, neznalostí problematiky si nevědomky můžeme uškodit. Nikdo nezná všechno. Jako například to, že některé potraviny nám mohou v těle způsobit zánět. Podstata problému začíná totiž už při nakupování. Neřiďme se televizní reklamou, ale přečtěte si na obalu, co které potraviny obsahují.

Skutečnost je poměrně strašidelná. Více než 80 % potravin, které si domů přineseme, je základem pro vznik zánětu v těle. Ať už se podíváme na jejich výrobu, dochucování, složení a další faktory.

O škodlivosti mouky, alergiích a bezlepkových dietách se v posledních letech mnoho hovoří. Mouka se vyrábí z obilných zrn, z nichž zbyde pouze tzv. endosperm, to dobré, jako je klíček a slupka (vláknina), se odstraní. A většinou se ještě přidá cukr. A zánětu jsou položeny základy. 

Zánětlivá onemocnění v těle mohou být vyvolána nesprávnými potravinami Zánětlivá onemocnění v těle mohou být vyvolána nesprávnými potravinami Zdroj: Profimedia.cz

Původci všeho zla

Nechcete-li si zánět sami přivodit, omezte především cukry, obiloviny a alkohol.

Cukr, dokonce i třtinový, a veškerá umělá sladidla způsobují nerovnováhu v těle a podporují vznik zánětů. Cukr může za plynatost, zácpy, průjmy a problémy s klouby!

Obiloviny obsahují velké množství sacharidů, které vyvolávají zvýšenou hladinu krevního cukru, z čehož si můžeme vypěstovat leptinovou a inzulínovou rezistenci.

Nadměrné požívání alkoholu zase zvyšuje působení oxidantů v těle. Rozkládá tělesné buňky, tkáně, snižuje obranyschopnost imunitního systému a urychluje proces stárnutí. 

Cukr a umělá sladidla

Nejen naše zuby trpí nadměrnou konzumací cukru. Když jíme cukr, spouští se uvolňování prozánětlivých molekul nazývaných cytokiny. To jsou signální proteiny produkovány buňkami imunitního systému, regulují a koordinují aktivitu dalších imunitních buněk. Podobně působí i strava s obsahem umělých sladidel – vystavuje nás riziku glukózové intolerance a metabolické nemoci.

Co mají společného výše uvedené potraviny se zánětem?

Výše uvedené potraviny mohou způsobit v našem těle zánětlivá onemocnění.

Sója a výrobky z ní nejsou tak zdravé, jak se tradovalo Sója a výrobky z ní nejsou tak zdravé, jak se tradovalo Zdroj: Profimedia.cz

Zánět je základem téměř každého onemocnění od cukrovky a obezity po rakovinu a srdeční choroby. Prevencí těchto onemocnění může být i správné stravování, respektive omezení konzumace zánětlivých potravin.

Artritida je autoimunitní onemocnění, jež se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením. Poškozuje však i další orgány.

Celá řada dalších potenciálně nebezpečných potravin škodí tělu a způsobují záněty. Například: luštěniny, oleje, mléčné výrobky.... 

Potraviny obsahující lepek

Lepek je obsažen v pšenici a příbuzných obilovinách a ve všech potravinách z nich vyrobených. Je tedy lepší vyvarovat se klasických těstovin, müsli, sušenek i preclíků. 

Oleje vyrobené ze semen

Oleje z řepky, kukuřice či sóji, stejně jako margarín a rostlinné tuky patří k vysoce zpracovávaným potravinám a obsahují nezdravý poměr zánětlivých omega-6 k protizánětlivým omega-3 mastným kyselinám. Nejlepší je používat olivový olej. 

Mléčné výrobky

O tom, že naše tělo netoleruje mléčné výrobky často ani nevíme. Lidé často nevědí, že mají s mléčnými výrobky problém, dokud je ze své stravy nevyřadí. Když to provedou, vymizí bolesti hlavy, kožní vyrážky, nadýmání i ucpaný nos.

Plechovky - ne! Plechovkám je lepší se vyhnout Zdroj: Profimedia.cz

Potraviny v plechovkách

Bisfenol či BPA je syntetická chemikálie, která poškozuje organismus a deformuje hladiny hormonů. Spojuje se s vrozenými vadami, obezitou i záněty. Tato toxická látka proniká do těla i prostřednictvím účtenek z obchodů! Dejte si pozor, ať ji neobjevíte ve svých oblíbených plechovkových „hotovkách“!

Některé druhy koření a různá dochucovadla

Většina kečupů a salátových dresinků je napěchována kukuřičným sirupem s vysokým obsahem fruktózy, umělými příchutěmi, škodlivými emulgátory, oleji ze semen a dalšími nezdravými produkty. Buďte tedy obezřetní i při dochucování jídel. Pokud možno si kořenící směsi připravujte sami. 

Sójové produkty

Sója je pověstná tím, že je pro naše tělo dobrá, málokdo ale ví, že naše tělo sójové produkty velmi pomalu a ztěžka zpracovává. Například sójové hamburgery a sójové hot dogy, vedou k tvorbě lysinoalaninu a nitrosaminů – toxinů, které mohou poškodit naše buňky a vést k zánětu. 

Seznamte se s naturopatií

Naturopatie je alternativní léčebná metoda, kterou založil v roce 1936 Harry Benjamin v USA. Vydal knihu nazvanou Průvodce přírodní léčbou pro každého, kde definoval základní principy naturopatie.

Podle prvního principu vznikají všechny choroby nahromaděním odpadních toxických škodlivin v těle. „Vědci se domnívají, že některé bakterie ve střevě reagují na umělá sladidla tím, že vylučují chemikálie, které vyvolávají zánětlivou reakci, což ztěžuje tělu manipulaci s cukrem,“ uvádí naturopatka Kellyann Petrucci. 

Zdroje: www.fitsrozumem.czwww.ezy.czokloubech.cz

Akční letáky