Nízkokalorické potraviny mají řadu výhod. Většina z nich totiž obsahuje velké množství vlákniny, zdravých tuků a bílkovin, které jsou pro organismus velmi prospěšné. V některých se vyskytuje také hodně vody, jež přispívá k pocitu sytosti. Nahraďte proto nezdravé potraviny potravinami nízkokalorickými, díky kterým se budete cítit opět skvěle. A ještě díky nim budete i hubnout!

Podívejte se na video, jakých 10 potravin má velmi nízkou kalorickou hodnotu:

Zdroj: Youtube

K snídani vajíčka

Chcete se cítit sytí až do oběda? Připravte si ráno k snídani vajíčka, nejlépe bez úpravy na oleji. Ve vejcích jsou obsaženy kvalitní bílkoviny, které výrazně prodlužují pocit sytosti. Vejce současně vyrovnávají hladinu sacharidů. Sacharidy množstvím, které přijímáme, představují základní složku naší stravy. Jejich nedostatek způsobuje ztrátu energie a výrazně zvyšuje chuť na sladké. V jednom vejci je pouhých 87 kalorií.

Kuřecí maso bez kůže

Maso, které má po rybím mase nejméně kalorií, je kuřecí. Jedna velká porce obsahuje až 55 g bílkovin, což je žádoucí jak na nabírání svalů, tak na hubnutí, neboť obsahuje pouhé 2 g tuku. Kuřecí maso obsahuje minerál zvaný selen. Selen pomáhá chránit buňky před volnými radikály, jež vznikají během cvičení. Nejvíce tuků je v kůži. Chcete-li zhubnout, kuřecí kůže raději najezte. Na 100 g kuřecího masa obsahuje kůže 134 kalorií.

Nízkokalorické ovoce

Skvělou svačinou, která dokáže nasytit, je ovoce. Především jablka, bobuloviny a jahody. Jablka obsahují látku pektin, která navozuje pocit sytosti. Borůvky mají navíc velké množství antioxidantů, pro náš organismus velmi prospěšných. Při cvičení dokážou tělo mnohem lépe zregenerovat. Jablka mají na 100 g pouze 57 kalorií, borůvky 43 kalorií a jahody 35 kalorií.

Maximum zeleniny, minimum kalorií

Mimo ovoce je užitečné konzumovat také zeleninu. Nasytí vás s minimem kalorií, ale také pomůže při různých nemocích - a to i prevenčně. Šálek kapusty má pouze 9 kalorií, brokolice na 100 g má 34 cal, zelí 31 cal, rajčata 21 cal a okurka 14 cal. Tyto druhy zeleniny jsou při hubnutí ideální. Nebojte se je zařadit do svého jídelníčku!

Mléčné výrobky

Na pocit sytosti je skvělou potravinou také tvaroh, má na 100 g pouze 85 kalorií. Druhou nízkokalorickou lahůdkou je tradiční islandský výrobek skyr, který je velmi podobný řeckému jogurtu. Účinně snižuje riziko přejídání a je proto vhodnou volbou do každodenního jídelníčku. Na 100 g má 61 kalorií.

Související články

Zdroje: novinky.cz, fitnessrevolution.cz, vlasta.cz