Migrénu může způsobit mnoho potravin, které běžně jíte.
Zdroj: Shutterstock

Potraviny, které vyvolávají bolest hlavy. Budete-li je jíst, migrén se nezbavíte

Bolest hlavy vyvolává řada různých věcí. Věděli jste však, že mezi ně patří i potraviny, které běžně jíme? Těmto se raději vyhněte velkým obloukem, pokud nechcete mít zkažený celý den.

Mezi spouštěče migrény se řadí zejména stres, hormonální změny, výkyvy počasí, zubní problémy, nadbytek či nedostatek spánku. Podle vědců existují však rovněž potraviny a nápoje, kterým se říká spouštěče migrény. 

Nejen kocovina z alkoholu

Jistě vás nepřekvapuje, že alkohol je hlavním spouštěčem migrény. Některé lidi může dráždit pivo, tvrdý alkohol nebo červené víno, ve kterém se nejvíce vyskytují siřičitany, histamin, flavonoidy či taniny. V případě alkoholu často nejde pouze o běžnou kocovinu, ale především o dehydrataci těla, což je velmi častá příčina bolestí hlavy. Ta vás totiž může rozbolet i v případě, když během dne máte malý přísun tekutin. 

Zralé sýry k vínu?

Připravujete si k vínu kousky zralých sýrů, abyste se cítili jako ve Francii? Pokud ano, tak si skvěle zaděláváte na migrénu. V sýrech se totiž nachází aminokyselina zvaná tyramin, která působí na cévy. Tato látka se rovněž objevuje v mase, ořechách a semínkách, velmi zralém ovoci, avokádu nebo banánech.

Víno a sýry Víno a sýry se nedoporučují konzumovat, pokud trpíte migrénami. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Odpolední siesta s kávou

I když se kofein často využívá při léčbě bolesti hlavy, pro ty, kteří jsou na něm závislí, může vyvolat abstinenční příznaky, které se projevují především bolestí hlavy. Kofein cévy stahuje a pokud ho vysadíte, tak se cévy začnou znovu roztahovat, což způsobí vznik migrény. Podobně je to i s čokoládou, která obsahuje tyramin a velmi malé množství kofeinu.

Uzeniny a párky

Kromě výskytu tyraminu se v uzeninách nebo párcích nachází dusitany, které se používají především jako konzervační látky. Někdy obsahují rovněž glutamát sodný pro zlepšení chuťových vjemů. U citlivých lidí proto můžou vyvolat bolesti hlavy.

Používejte radši přírodní dochucovadla

Především do instantních polévek či asijských jídel se přidává již zmíněný glutamát sodný. Nachází se ale také v hotových kořenících směsích. Vyvarujte se rovněž zálivek a omáček, které obsahují umělá sladila, jako je aspartam. Migrénu může vyvolat i některé octy, ve kterých se vyskytuje oxid siřičitý.

Aspartam zdraví rozhodně nepřispívá. Migrén se nezbavíte, pokud si budete každý den dopřávat kávu s umělým sladidlem. Zdroj: Pheelings media/Shutterstock.com

Studené mléčné produkty

Migrénu způsobují rovněž tučné mléčné produkty, pod které spadají jogurt, smetana, máslo a již zmíněné sýry. Bolest hlavy může být vyvolána i samotnou teplotou potraviny. Jedná se především o zmražené a studené potraviny nebo nápoje. Pokud často trpíte migrénami, je dobré si jogurt z lednice před konzumací vyndat, aby vám do doby, než ho budete jíst, zteplal. 

Zdroje: ncbi.nlm.nih.govprozeny.cz, cs.medlicker.com

Akční letáky