Zdroje: jakzdrave.cz, vitalweb.cz

Cvičte povislá oční víčka

Povislá oční víčka, ale také povadající pokožka v jiných částech obličeje či těla trápí ženy především ve vyšším věku, ale nutno dodat, že je to velmi individuální. Nejen geny, ale také nadváha a péče hrají roli v tom, jak vypadáme. Chodit dnes na různé malé kosmetické zákroky a injekce je poměrně běžné. Někdy si však ženy, ale i muži volí jiný způsob práce s vizáží a ta spočívá v tréninku i různých tricích.

Jak oční víčka trénovat? To vám poví Marta Dřímal Ondráčková, která se věnuje obličejové józe. Cvičení napomáhá nejen obličejovému svalstvu, ale také pokožce s vypnutím a navrácením kontur a tvarů tváře:

Zdroj: Youtube

Obličejová jóga vyžaduje i krátkou přípravu

  • Jak se připravit na obličejovou jógu? Některé cviky určitě zvládnete i doma, rozhodně je ale vhodné mít vedení instruktora.
  • Kurzy těchto technik jsou k nalezení online, ale existují i prezenční kurzy.
  • Pamatujte na pravidelné opakování cviků, ale nesnažte se přetáhnout počet opakování nebo délku cvičení.
  • Ideální je mít pokožku umytou a bez make-upu, vlasy stáhněte dozadu, udělejte si dostatek času, a také místo před zrcadlem, abyste mohli kontrolovat cvičení a pohmaty.

Jaké další triky fungují na pokleslá výčka?

Pokles víček a opuchlý vzhled oblasti kolem očí lze zmírnit různými obklady. Doporučují se vystydlé sáčky s heřmánkovým nebo černým čajem nebo plátky okurek. Ty jsou nejen velmi příjemné, ale skutečně zanechávají okolí očí vypjatější.

Další možností jsou studené obklady, případně přejíždění kostkou ledu po kůžičce okolo očí. Vhodné jsou i dnes běžné a cenově dostupné kostky nebo tyčinky ledu v plastovém obalu, které slouží k několikerému použití.

Mezi triky rozhodně patří také různé masáže. Jemné a pravidelné masáže mají vliv na pěknější vzhled, ale jen krátkodobý. Opravdu účinné s dlouhotrvajícím účinkem jsou masáže lymfodrenážní či hluboké masáže pojivových tkání. Platí to také pro masáž obličeje, která by měla být prováděna raději odborníkem.

Pomůže i vaječný bílek

Možná jste viděli krátká videa, kde líčí profesionálové starší ženy a používají k vypnutí pokožky jednoduše tenkou papírovou lepicí pásku, která je pod účesem nebo při focení zcela neviditelná a poslouží perfektně k vypnutí kůže i kontur obličeje. Takovou pásku používat nemusíte, ale úplně stejně vám pomůže vaječný bílek. Jak na to?

Naneste vaječný bílek na víčko tak, aby po zaschnutí mírně nadzvednul víčko. Po několikátém pokusu jistě přijdete na to, jak vytvořit super tenkou vrstvu bílku, která po zaschnutí vypne právě problematické oblasti vašeho obličeje včetně povislých víček.

Související články