Syntetická antibiotika tu nebyla od pravěku. Lidé museli spoléhat na bylinky, nebo rostliny, které jsou v dnešní době využívány především jako koření do různých jídel. Existuje ale plno bylinek a přírodních léčiv, které vám pomohou a nemusíte ani chodit k doktorovi. A bez nežádoucích vedlejších účinků.

Na nejlepších pět přírodních antibiotik se můžete podívat v tomto Youtube videu z kanálu Netmeds.com:

Zdroj: Youtube

Všemohoucí skořice

Skořice není pouze obecně velmi využívaným kořením v kuchyni. I když je pravda, že je známá především pro svou silnou aromatickou vůni, která umí navodit vůni Vánoc a vánoční pohody. Ale měli byste vědět, že skořice se již v dobách starého Egypta používala jako dárek vhodný pro bohy a platilo se za ni velmi draho. Někdy dokonce i životem. To proto, že skořice má neuvěřitelné množství pozitivních účinků pro lidské tělo. Má protizánětlivý efekt, rozpouští hleny, pomáhá při průjmech a přispívá k vyplavování přebytečných tuků z těla. Další výhodou je takzvaný zahřívající efekt, proto vždy, když je vám zima, obzvláště v těchto chladných měsících, doporučujeme pít skořicové čaje. Skvěle zahřejí a navíc jsou zkrátka chuťově neodolatelné.

Medvědí česnek

Užitečné účinky medvědího česneku byly známé již našim dávným předkům. Začíná růst na začátku jara a dá se konzumovat na mnoho způsobů. Lze ho jíst jen tak samotný, přidat do pomazánky, udělat z něj polévku a podobně. Proč je ale tak prospěšný? Obsahuje aromatické silice, které usnadňují odkašlávání, mají protizánětlivé účinky a podporují chuť k jídlu. Dále hořčiny, které zlepšují trávení, vitamín C, nejdůležitější vitamín, díky kterému tělo funguje tak, jak má a jód, velice důležitý pro funkci štítné žlázy.

Včelí tmel

Včelí propolis, někdy také nazýván včelí tmel, je lepkavá hnědožlutá hmota, která obsahuje velké množství balzámových látek. Těmi jsou například vosk, éterické oleje nebo pyl. Propolis od včel však hlavně oplývá silnými antibakteriálními, protikvasinkovými, hojivými schopnostmi a protiplísňovými účinky. Pokud vás zajímají hojivé účinky, propolisem se mažou zanícené a otevřené rány. Včelí tmel tyto rány dokáže zacelit a pročistit.

Související články

Zdroje: www.celostnimedicina.cz, vseokoreni.cz