Máte obavy, že vás s přicházejícím chladnějším počasím brzy skolí nějaké nachlazení? Myslete na prevenci a dostatek vitamínů. Stejně tak si dopřávejte v pravidelných dávkách bylinku, která má nesmírně blahodárné účinky na náš organismus. Jedná se o voňavé oregano, přírodní silné antibiotikum.

Na 7 zdravotních benefitů oregana se podívejte v tomto videu na YouTube, kanál Natural Health Remedies:

Zdroj: Youtube

Oregano neboli dobromysl

Chcete být nejen zdraví, ale i mít dobrou náladu? Vsaďte na bylinku s názvem oregano a dopřávejte si ji v pravidelných dávkách! Jedná se o koření, které je nejen typické pro středomořskou kuchyni, ale již v dobách minulých bylo považováno za významnou rostlinu. Řecká mytologie ji spojovala s bohyní lásky Afroditou, římská zase se štěstím a hojností.

V současné době je bylinka hojně využívána farmaceutickým průmyslem, protože má zajímavé léčivé účinky. Z oregana si však můžete vyrobit i domácí prostředky, které vaše zdraví posilní a případně vás rychleji zotaví z nemocí.

Oregano léčí

Kromě toho, že můžete oregano využívat jako voňavé koření, bylinka je užitečná i pro svůj obsah látek. Podle vědců je plná vitamínů, minerálů, silic, hořčinů a tříslovin. Díky vysokému obsahu antioxidantů vás oregano ochrání před mnoha záněty a nepříjemným nachlazením. Má totiž také protizánětlivé a antibakteriální účinky a zároveň působí detoxikačně.

Silné přírodní antibiotikum

Kromě všech výhod je oregano také účinné přírodní antibiotikum, které dokáže zlikvidovat nespočet nežádoucích bakterií a mikroorganismů. Je to díky obsaženým silicím. Bylina funguje na onemocnění jako jsou různé druhy kvasinek, plísní, proti stafylokoku a listerii.

Žádné rýmičky a kašel

Jestliže jste, jak se říká ofoukli a obtěžuje vás jakýkoliv druh nachlazení, sáhněte po oreganu. Bude se vám mnohem lépe dýchat a nachlazení či chřipka mnohem rychleji odezní. Dokonce pomůže urychlit snížení zvýšené teploty a uleví i od bolestí v krku a hlavy. Oreganový čaj je velice prospěšný i pro jedince s bronchitidou či astmatem. Odvar lze však také pravidelně inhalovat.

Bylinka dobré nálady

Dobromysl neboli oregano posílí také vaši dobrou psychiku, a tedy i lepší náladu. Pokud se tížíte přetížení a ve stresu, bylinka vám dodá klid a náležité uvolnění. Jestliže vás tedy obtěžují různé neurózy, dopřávejte si pravidelně oreganový čaj.

Stačí, když si zalijete 1 až 2 kávové lžičky drcené natě oregana 250 ml horké vody a necháte tak 10 až 15 minut louhovat. Po scezení odvar po doušcích popíjejte. Působí nejen proti stresu, ale bude se vám i lépe spát.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.prostreno.cz, www.mojemedicina.cz, www.kupi.cz