Tato neobvyklá kombinace ingrediencí vám může pomoci ke kvalitnímu spánku.
Zdroj: Profimedia

Sůl a med je zvláštní kombinace. Roztok z nich ale úžasně zlepší kvalitu spánku

Může tato nezvyklá kombinace dvou obyčejných ingrediencí zajistit váš nerušený spánek? Kdo ví. Vyzkoušejte tento přírodní lék a sami pak posuďte, jak med a sůl ovlivnily kvalitu vašeho spánku. Na něm totiž nesmírně záleží a je tím nejlepším startem do nového dne.

Většina dospělých trpí nekvalitním spánkem

Proč je to zajímavé téma? Až neuvěřitelných 62 % dospělých si stěžuje na (ne)kvalitu spánku. Regenerace během noci je naprosto nezastupitelná. Po nekvalitním spánku je tělesný i mentální výkon následujícího dne znatelně nižší, a pokud jde o chronický problém, musí se špatný spánek nevyhnutelně projevit ve všech aspektech života. Nervozita a netrpělivost, zhoršené motorické i kognitivní schopnosti až spánková deprivace jsou klasickými průvodci nedostatku či špatné kvality nočního odpočinku.

Správně zvolené antidepresivum upraví i spánek a úzkost. Nechcete-li brát léky na usínání, zkuste přírodní lék z medu a soli z Himaláje.  Zdroj: nito / Shutterstock.com

Kvalitní spánek podpořte uklidňující rutinou

Zlepšení spánku i usínání pomůže také večerní rutina. Rozhodně se doporučuje omezit „modré světlo“. Pod tímto pojmem si představte veškeré monitory, displeje a obrazovky technologií, které běžně používáme během dne. Nenechte se rozptylovat a dopřejte si poslední půlhodinku před spánkem klid od veškeré elektroniky. Dejte si sprchu a důkladně vyvětrejte ložnici.

Spát choďte bez telefonu Spát choďte zásadně bez telefonu. Zdroj: Sam Wordley / Shutterstock.com

Přírodní lék pro lepší spánek

Pokud máte pocit, že v usínání a celkové odpočatosti máte co zlepšovat, neváhejte. Přírodní lék z himálajské soli a medu rozhodně stojí za vyzkoušení. Pět čajových lžiček medu a jednu lžičku růžové himalájské soli smíchejte a uchovejte nejlépe v uzavíratelné sklenici. Než začnete svoji rutinu před usínáním, dejte si lžičku směsi medu a himalájské soli pod jazyk a nechejte rozpustit.

Himálajská sůl Sůl z Himálaje je v kombinaci s medem oblíbeným přírodním lékem.  Zdroj: Shutterstock.com

Spěte klidně díky přírodnímu léku

Směs v těle zvýší produkci serotoninu a zároveň sníží hladinu kortizolu. Oba hormony ovlivňují tělo a jeho fyzické procesy, ale mají i nemalý vliv na naši duševní pohodu. Kortizol bývá označován jako hormon stresu a serotonin naopak hormon štěstí a dobré nálady. Vyzkoušejte přírodní lék z medu a soli a dopřejte si ničím nerušený a hluboký spánek. Třeba to právě pro vás bude ten nejvhodnější způsob. 

Zdroje: https://cs.wikipedia.orghttps://spoonuniversity.com, https://vitalitis.cz

Akční letáky