Najít pleťový krém, který vám bude sedět, není nic jednoduchého. Často se stává, že na pokožce zanechávají nepříjemný film a namísto péče pod nimi pokožka strádá. U olejů je to jiné. Mnohem snadněji se vstřebávají, většinou neobsahují chemické látky a v drtivé většině je seženete přírodní v bio kvalitě. Zanechávají pleť nádherně jemnou, lesklou a hebkou na dotek.

Mrkev, nebo šípek?

Přírodních olejů, které se hodí k péči o pokožku, je nepřeberné množství. Nemusejí se zdaleka lisovat jen ze semen krásných květin, ale účinné jsou i například ze semen zeleniny, ovoce či ořechů.

Pojďte se podívat na deset málo známých přírodních zázraků a na jejich účinky ve videu:

Zdroj: Youtube

Trápí vás vrásky kolem očí? Vsaďte na šípkový olej. Vyhlazuje pokožku, zmírňuje projevy jejího stárnutí a velmi svědčí pleti, která stále bojuje s nečistotami. Olej ze šípku uklidňuje aknózní pleť a zmatňuje mastnou pokožku.

Královská růže

Na růžový olej by se měly pět ódy. Nejenže nádherně voní, ale má i výrazné blahodárné účinky na pleť. Je plný vitamínů a antioxidantů, jež dokáže unavené pokožce předat. Růžový olej zmírňuje projevy stárnutí a dokonale, při pravidelném používání, dokáže vrásky vyhladit. Velmi podobné účinky má jojobový olej, ten poskytuje pokožce i ochranu proti vnějším vlivům.

Ovoce nejen na talíři

Milujete maliny? Zkuste si jich jednou užívat i jinak než na talíři. Olej lisovaný z malinových semínek je nejen skvělým bojovníkem proti vráskám, ale pomáhá pleti, kterou trápí ekzematické projevy včetně začervenání. Zmírňuje je, a navíc dokáže chránit před UVA zářením, což ale samozřejmě neznamená, že v parném létě nebudete venku potřebovat kvalitní opalovací krém.

Vsadit můžete i na švestkovou péči. Olej ze švestkových jader je bohatý na kyselinu olejovou a vitamín B. Hodí se tak pro zralou pleť se sklonem k tvoření pigmentových skvrn. Kromě nádherné vůně vás jistě potěší dokonalá vstřebatelnost.

Ovoce do třetice, které má náramné účinky na pokožku, je meruňka. Má jemnou vůni jakou u meruněk znáte. O to silnější má účinky. Pomůže při projevech ekzémů i akné a má zklidňující účinky. Je vhodný pro suchou a stárnoucí pokožku. Navíc podporuje tvorbu kolagenu, jenž má blahodárný vliv na pevnost a pružnost pokožky.

Na salát zapomeňte

Pamatujete si chvíle, kdy jste kradli maminkám slupky od okurky a dávali jste si je na obličej? Dělali jste to velmi správně. Ač se okurka může jevit jako obyčejná zelenina, nenechte se mýlit. Olej lisovaný ze semen okurek je pro pleť jako jemné pohlazení. Zklidňuje ji, podporuje její elasticitu, ale také reguluje tvorbu kožního mazu. Navíc obsahuje kyselinu linolovou a ta má regenerační a hydratační vlastnosti.

Výlet po Asii

Dopřát můžete své pokožce i malý výlet po Asii, samozřejmě pomyslně. Nicméně plodina, která se v tamních zemích nejčastěji pěstuje a konzumuje, je také bohatým zdrojem zdraví. Narazit můžete i na za studena lisovaný rýžový olej, který je skutečným pokladem z dálek. Olej z rýžových otrub obsahuje kyselinu linolovou, olejovou, koenzym Q10 a vitaminy. Zklidňuje citlivou pleť, regeneruje ji, pomáhá předcházet tvorbě vrásek a hydratuje ji.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.biooo.cz, www.bioneeds.cz