Přírodní pomoc proti hemoroidům? Vyzkoušejte citrusy
14. 4. 2018

Přírodní pomoc proti hemoroidům? Vyzkoušejte citrusy

Citrusy jsou přírodní venotonika, tedy prostředky při hemeroidech velmi prospěšné. Pomáhají při problémech akutních, při udržovací léčbě i během rehabilitace po chirurgickém odstranění hemoroidů.

Svědění, bolest a krvácení z konečníku: to jsou příznaky nepříjemných hemeroidů,Hemeroidy dovedou život pěkně znepříjemnit které trápí více než polovinu populace nad 50 let věku. Nejčastější příčinou vzniku hemoroidů je sedavý způsob života (kvůli tomu není v dolní části trupu dostatečný krevní oběh a krev se hromadí v oblasti konečníku, kde tlačí na žilní stěnu), nedostatek vlákniny ve stravě (ta má za úkol rozmělňovat stolici a umožňovat její lepší průchod trávicím traktem), chronická zácpa, obezita, těhotenství a porod. Příčinou může být i tzv. portální hypertenze, která vzniká při poškození jater. Dochází při ní k hromadění krve před játry v oblasti trávicího traktu, čímž se opět krev hromadí v oblasti konečníku.

Prevence a léčba

Hemoroidy lze léčit konzervativně i chirurgicky. Pokud jsou masivní a bolestivé, vždy je na místě porada s odborným lékařem – proktologem. Hrozí totiž vznik nebezpečné krevní sraženiny a zánětu, nebo také vyhřeznutí sliznice konečníku. Ve většině případů ovšem postačí konzervativní léčba a změna životního stylu a jídelníčku.

Pomeranče jsou prospěšné mimo jiné při hemeroidech

Pro prevenci a léčbu můžeme využít i přírodní venotonika, která pomáhají i při křečových žilách, chronické žilní nedostatečnosti, bércových vředech a lymfedému. Přírodní venotonika obsahují bioflavonoidy, z nichž nejznámější jsou diosmin a hesperidin, které se nacházejí především v citrusovém ovoci. Bioflavonoidy potlačují zánět v oblasti hemoroidů a tím zmírňují nepříjemné svědění a bolest. Zároveň také zvyšují pevnost žilní stěny, čímž brání dalšímu postupu onemocnění. Prospěšné jsou při akutních hemoroidech, při udržovací léčbě i během rehabilitace po chirurgickém odstranění hemoroidů.

Autor Soňa Havlová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: dvamínusjedna = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS