Těsné kalhoty a džíny, které nosíte každý den do práce, mohou přinášet více škod než užitku. Letní měsíce jsou však ideálním časem na to, abyste je vyměnili za volné sukně a šaty, ve kterých se navíc budete cítit mnohem více sebevědomě a atraktivně.
To se pak také pozitivně odrazí na vašem celkovém vnímání sebe sama a psychické pohodě. Vyměníte tedy letos upnuté kalhoty za pohodlné šaty?
Jaké oblečení by v létě měli nosit muži, se dozvíte z videa na YouTube, na kanálu StyleMate:
Zlepšení stavu pokožky
Těsné kalhoty mohou negativně ovlivňovat krevní oběh a lymfatický systém tím, že omezují průtok krve. Kvůli tomu dochází k zadržování tekutin v těle, což pak přispívá ke vzniku a zhoršení celulitidy.
Kromě toho mohou mít na svědomí také křečové žíly, otoky, brnění či necitlivost v nohách. Nošením volnějšího oblečení se zlepší cirkulace krve a lymfy, a to následně pomůže minimalizovat projevy celulitidy a snížit riziko otoků.
Oblečení z přírodních materiálů
Mimo celulitidu mohou těsné kalhoty způsobovat také svědění a podráždění pokožky. To platí zvláště v horkém počasí, kdy se tělo více potí. V létě se tak pot hromadí pod těsným oblečením, kde vytváří ideální prostředí pro bakterie.
Výsledkem je tak svědění, podráždění a někdy i vyrážky. Při výběru oblečení na léto je proto důležité myslet i na prodyšnost materiálů. Bavlna, len a další přírodní materiály jsou skvělou volbou, protože umožňují pokožce dýchat.
Snížení rizika infekce močových cest
Vlhké prostředí od potu pod těsnými kalhoty z neprodyšného materiálu rovněž zvyšuje riziko vzniku infekcí močových cest.
To se pak může projevovat pálením při močení, neustálým pocitem potřeby jít na záchod, i když je močový měchýř ve skutečnosti téměř prázdný, a bolestí v podbřišku. Volnější oblečení a prodyšné materiály však mohou snížit riziko těchto infekcí tím, že zajišťují lepší cirkulaci vzduchu a zamezují vzniku vlhka.
Volnost v pohybu
Tlak na bedra a boky vyvolaný upnutými kalhotami může vést k nesprávnému držení těla a dalším problémům, včetně bolesti zad, tuhosti kloubů a svalového napětí. To mají na svědomí především džíny s nízkým pasem, u kterých se hromadí tuk těsně nad jejich okrajem.
Kvůli tomu pak máte hrudník propadlý, chodíte s ohnutými zády a často vám v nich může také nepříjemně píchnout. Příliš nepřilnavé kalhoty a sukně vám tak umožní volně se pohybovat s rovnými zády.
Konec problémů s trávicím systémem
Těsné kalhoty, zejména ty s vysokým pasem, mohou navíc vyvíjet nepříjemný tlak na břicho a celý trávicí systém. Tento tlak často vede až k různým zažívacím potížím, jako je pálení žáhy, nadýmání nebo plynatost. Dejte sbohem upnutým džínům a přivítejte s otevřenou náručí sukně a šaty, ve kterých se budete cítit skvěle po všech stránkách!
Zdroje: zena-in.cz, idnes.cz, gymbeam.cz