Včelí med byl odjakživa považován za lék na spoustu neduhů. Ulevoval při angíně, nachlazení, pálení žáhy, zácpě, vysokém tlaku nebo nespavosti. Díky svým antibakteriálním účinkům se také používal na léčbu kožních ran a popálenin.

A není divu, podle vědců tato včelí mana obsahuje velké množství látek, které prospívají lidskému tělu. Jde hlavně o proteiny, minerální látky, aminokyseliny a vitaminy. Přestože obsahuje až 70 % cukru, jeho klady převyšují zápory. A to platí i o medové vodě...

Autor videa wikiHOw vám ukáže, jak se připravuje medová voda. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Medový zázrak

Roztok z vody a medu je dodnes používán jako prevence proti různým chorobám. Přírodní léčitelé ho doporučují pravidelně pít, protože podporuje správné fungování těla.

Nejenom, že podpoří trávení, ale také nastartuje očistné procesy v těle, takže váš organismus se zbaví zbytečných parazitů, toxinů a látek, které ho ničí. Medová voda je také chápána jako „posilovač imunity“, ale také úleva při bronchitidě (zahlenění) nebo namáhaným ledvinám. Proč a jak často byste ji měli pít?

Ráno na lačno

Pití medové vody by mělo mít své pravidla. Aby měla nejlepší účinek, doporučuje se pít ráno na lačno. Díky tomu se rychle dostává do střev, kde má úžasný očistný účinek. Konzumovat ji můžete ale i přes den nebo navečer.

Důležité je, aby byla vždy čerstvě připravená. Jak na to: Do 100 ml odstáté vody vložte čajovou lžičku medu a míchejte tak dlouho, než se „včelí mana“ rozpustí. Tímto získáte 3 % roztok medu, který má podobné složení jako vaše krevní plazma.

A to je také důvod, proč organismus medový drink bez problémů vstřebá. Pokud chcete, můžete medový drink ochutit skořicí nebo kapkou citronové šťávy.

Další použití

Medová voda se dá využít i při různých kožních problémech. Ulevuje například při lupénce, extrémně suchých rtech nebo bércových vředech, kdy napomáhá rychlejší regeneraci kůže. Svou službu také prokáže všem, kdo bojují s lupy.

Proto ji také využijte jako vlasovou kúru a nezapomeňte ji po půlhodině pořádně smýt vodou.

Související články

Zdroje: www.rehabilitace.info, www.i60.cz