Každý by řekl, že nejšpinavější místo v koupelně je toaleta, ale ve skutečnosti se na ručníkách nachází mnohem více bakterií a mikrobů než v samotné záchodové míse. Opakovaným utíráním obličeje tak na něj nanášíte spoustu nečistot, které dělají na pleti velké neplechy. Jak se o pleť na obličeji správně starat, aby rychleji nestárla a byla naopak krásně mladá?

Podívejte se na video na YouTube, na kanálu Interior Design Info, jakými triky vrátíte zářivě bílou barvu zašlým ručníkům:

Zdroj: Youtube

Správné osušení obličeje

I když byste ručník na obličej každý den prali a dávali čistý, stejně může pleti ubližovat. Nejlepším způsobem je nechat vodu na obličeji volně uschnout bez jakéhokoliv utírání. Sice to není okamžitá záležitost, ale těchto pár minut navíc vám zajistí krásnou pokožku bez všelijakých problémů. Zároveň pleť bude hydratovaná a tím i zdravější.

Zrádné vlhko

Když už si utíráte mokrý obličej ručníkem, dáváte ho někdy rozvěsit, aby uschnul? Vlhko v pověšeném ručníku za poutko totiž poskytuje ideální podmínky pro rozmnožování bakterií. Ty si poté nanášíte na pleť, kde dojde k ucpání pórů a tvorbě pupínků. Totéž platí i o ručnících, kterými si utíráte celé tělo. Mokré a vlhké ručníky proto nikdy nezapomeňte rozvěsit, aby pořádně proschly.

Rychlejší stárnutí pleti

Špatné typy ručníků, které jsou příliš drsné, mohou způsobovat předčasné stárnutí pleti. Silným otíráním takovými ručníky vzniknou na pokožce malé rýhy, kvůli kterým se pleť stává více citlivá a náchylná k infekcím i vráskám. Při sušení proto ručníkem vůbec netlačte na obličej, pouze lehkým přiložením vysušte vodu.

Podráždění pokožky

Míváte často zarudlou až podrážděnou kůži na obličeji? I to může mít na svědomí hrubý typ ručníku. Citlivým jedincům dokáže způsobit také pnutí či pálení pokožky. Negativní dopad má rovněž na mastnotu pokožky, jelikož se přírodní maz otřením ručníkem odstraňuje, načež kůže reaguje zvýšenou produkcí mazových žláz.

Jak se o pleť postarat?

Při nanášení kosmetických výrobků na ručník rovnou zapomeňte, jelikož jejich účinnost značně snižují. U olejů je dokonce potřeba, aby pokožka byla zvlhčená, když je na ni nanášíte. Jen tak budou působit správně. Pokud se budete vyhýbat ručníku a necháte vodu společně s kosmetickými přípravky na pokožce vstřebat, už nebudete potřebovat žádné hydratační masky ani jiné produkty na problematickou pleť!

Související články

Zdroje: novinkov.cz, zena-in.cz