Lymfangiom je benigní (tedy nezhoubný) nádor, skládající se z lymfatických cév a cyst, přeplněných limfou.

Cystický lymfangiom se dokáže zvětšovat do život ohrožujících rozměrů — při prorůstání v oblasti krku, hrudníku nebo v okolí velkých cév.

Zvětšenina mého synovce je velká, nachází se v oblastí krku okolo průdušnice a prorůstá směrem k srdci, což velice komplikuje jakékoli chirurgické řešení situace. Kvůli tlaku zvětšeniny na tepnu je ztížen průtok krvi do mozku. Zároveň lymfangiom tlačí na průdušnici a tím nedovolí malému pacientovi volně dýchat. Situace je kritická, a proto je nutné zahájit léčbu co nejdříve!

Synovec žije se svými rodiči — mým bratrem a jeho ženou — v Bělorusku, kde v současné době neexistuje léčba tohoto onemocnění.

V německé klinice Klinikum Barnim Werner Forßmann Krankenhaus úspěšně lečí děti pomoci sklerotické metody s použitím japonského léku Picibanil.

Bohužel ani v České Republice skleroterapii lymfatických cév nikdo zatím nedělá.

V případě mého synovce představuje chirurgický zákrok přímé ohroženi jeho života. V Bělorusku dokonce udávají pravděpodobnost úmrtí během operace 50 %. Ale léčba pomocí Picibanilu je velmi efektivní a může nám dovolit zapomenout na tuto hroznou diagnózu navždy.

Skleroterapie sama o sobě je dlouhý léčebný proces. Dělá se v několika fázích (zhruba 5—8). Poté, co bude většina cyst odstraněna Picibanilem, je možné zbytek odstranit chirurgický bez ohrožení života.

Zhruba v polovině případů léčba nevyžaduje operace. Pro provedení skleroterapie je však zapotřebí velice kvalifikovaný a zkušený lékař. Injekce se aplikují v plné narkóze přímo k srdci.

Doktor Lutz Meyer, který pracuje v klinice v Eberswalde, je opravdový profesionál v tomto směru, který je připraven pomoct našemu chlapečkovi kompletně porazit nemoc. Navštívila jsem kliniku dne 21. 2. 2016. Mluvila jsem s doktorem i s finančním oddělením. Mají pro kluka místo.

Ale jak jistě tušíte, léčba v Německu není vůbec levná. V současné době klinika spočítala přibližné náklady a celková částka činí zhruba 65 000 eur. Po celkovém spočtení veškerých financi, které má rodina k dispozici, chybí zhruba 52 000 eur. Proto budeme vděčni za naprosto jakoukoliv pomoc! Každá koruna posune kluka blíž k uzdravení!

Pojďme společně darovat mému synovci možnost podstoupit léčeni a vrátit se k plnohodnotnému životu! Věřím, že s podporou přátel, známých, charitativních organizaci a hlavně díky pomoci široké veřejností tuto situaci zvládneme! Opět budeme obyčejná šťastná rodinka!

Děkujeme, že Vám tato situace není lhostejná! Děkujeme za Vaši pomoc!

Světlana Kapraňová

Veškeré dotazy zodpovím na tel.+420 608 670 064

Účet u ČSOB č. 273868956/0300
pro mezinárodní platby:
IBAN: cz41 0300 0000000273868956
BIC/SWIFT kod: CEKOCZPP
Adresa: Bělohorská 95/233,Praha 6, Czech Republic

HTML kód

Další aktuální informace včetně výše konta na Facebooku