Pomerančová kůže trápí většinu žen, ovšem z 10 % s ní bojují i muži. Většinou je odrazem hormonální nerovnováhy, špatného fungování lymfatického systému a zlozvyků, jako třeba kouření. Celulitidy se nedá zbavit stoprocentně, ovšem její projevy se dají poměrně výrazně zredukovat.

Kde se bere?


Jak již bylo napsáno výše, celulitida rozhodně není problémem jen lidí s nadváhou či obézních. Stejně razantně se může objevit i u žen štíhlých, které dokonce pravidelně sportují.

Jak přesně celulitida vzniká a zda se jí lze vůbec vyvarovat, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Kromě úpravy jídelníčku, kdy je potřeba konzumace vyvážené stravy, dostatečného množství tekutin a potravin s vyšším obsahem vitaminu C a antioxidanty, je možné povolat na pomoc i bylinky.

Hurá na třezalku

Jednou z výrazných pomocnic proti pomerančové kůži je třezalka tečkovaná. Ta je nyní v plném rozkvětu, takže si ji můžete nasbírat a vyrobit si z ní například olej nebo léčivé mazání. Jediné, co je potřeba dodržovat, je aplikace třezalkového oleje na noc. Nikdy ne před vstupem na slunce!

Měsíček, lék na všechno

Hojivé účinky měsíčku jsou velmi dobře známé, stejně tak jeho blahodárné účinky na pokožku. Měsíčkový olej nejen, že pokožku hydratuje, ale také zpevňuje a dokáže zmírňovat projevy pomerančové kůže. I líbezný měsíček kvete právě teď, nezahálejte a běžte si jej natrhat.

Pýr a třapatka

Správnou dvojku tvoří pýr plazivý - ten jistě znáte nejen z polí a luk, ale je to jeden z nejčastějších sídlištních plevelů, a třapatka nachová, neboli zázračně léčivá echinacea. Echinaceu si asi nejspíš vybavíte ve spojení s posilováním imunity. Tinktura z třapatky ale také velmi dobře působí na očistu organismu, pomáhá mírně regulovat podkožní zásoby tuku a zmírňovat projevy celulitidy. V kombinaci s tinkturou z pýru se jedná o velmi účinné duo.

Starý dobrý břečťan

Břečťan je dobrý nejen na mírnění úporného kašle, ale také na vysněnou hladkou pokožku v oblasti stehen a hýždí. Popínavý keř se zelenými listy obsahuje aktivní látky, které dokáží pokožku uvolnit a pomerančovou kůži vyhladit.

Jalovec nejen do omáčky

Jalovec je u nás používán hlavně jako nezaměnitelné koření při vaření lahodných omáček. Má však ještě jiné využití, a to při péči o naše zdraví. Esenciální olej z jalovce má silné detoxikační účinky, čímž příznivě ovlivňuje činnost lymfatického systému a bojuje proti pomerančové kůži.

Toskánský krasavec

Cypřiše lemují toskánské svahy a nádhernou italskou krajinu si bez nich jen stěží dovedeme představit. Esenciální olej získávaný z cypřišů má blahodárné účinky na krevní oběh a lymfatický systém.

Související články

Zdroje:www.youtube.com, www.topsante.com, www.idnes.cz