Rostlinný olej místo krému: levný, účinný, hojivý při ekzémech
9. 12. 2010

Rostlinný olej místo krému: levný, účinný, hojivý při ekzémech

Oleje, které jsou zdravé v salátech, působí blahodárně i na kůži. Například pro ruce namáhané prací na zahradě či v dílně může být rostlinný olej dobrodiním. Vyzkoušejte olivový, slunečnicový, ricinový…

Mnoho krémů se pyšní obsahem rostlinného oleje, třeba mandlového nebo slunečnicového, který jim propůjčuje skvělé vlastnosti. Proč tedy nevyzkoušet oleje samotné? Za studena lisované, kvalitní oleje pokožka dobře přijímá a vstřebává. Zvláště, pokud je před aplikací mírně navlhčená.

Oleje pro zdravou kůži

i

Rostlinné oleje jsou levnou, a přitom účinnou kosmetiku, která je prostá jakýchkoli příměsí a proto snášená jakkoli citlivou či alergickou kůží.

Je dokázáno, že například pupalkový olej znatelně pomáhá při atopickém ekzému a snižuje spotřebu kortikoidů. Ale i řada dalších olejů dovede kůži vyživovat a chránit nejen při vnitřním užívání, ale i zvenku.

V přírodní kosmetice je nezbytný olej mandlový, sezamový, ale i slunečnicový, olivový, a řada dalších. Olejem z kuchyně si můžeme promasírovat namáhanou pokožku rukou, obličeje i celého těla po koupeli.

Přírodní oleje jsou vhodné i pro děti včetně těch nejmenších. Mnohé zdravotní sestřičky maminkám radí, že místo honosné dětské kosmetiky jejich maličkým mnohem více prospěje čistý sezamový či mandlový olej, které mohou koupit v lékárně, v prodejnách s přírodní kosmetikou i v potravinách. Ostatně všechny jsou jedlé, a když je zvědavé děti ochutnají, nic se jim nestane.

Oleje můžete střídat podle chuti a potřeby. Prospěšné jsou všechny, ovšem liší se složením a tím i účinky. Také jejich přirozená vůně je rozmanitá, i podle čichových preferencí lze vybírat.

 

 

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: pětmínustři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS