Za jedním slovem rakovina se může skrývat jakékoliv zhoubné nádorové onemocnění, u kterého je včasné odhalení důležitým faktorem jeho vyléčení. I s takovou nemocí se však dá účinně bojovat. Stačí, když se zaměříte na následující rostliny, které podle vědců mají blahodárné účinky. Ty vám pomůžou jak v prevenci, tak i v boji proti různým formám rakoviny.

Z videa se můžete dozvědět, jaký vliv má rostlinná strava na rakovinu prsu a prostaty:

Zdroj: Youtube

Aloe vera

Aloe vera je známá jako účinný čistič těla a preventivní i léčebný prostředek proti rakovině. Velký vliv má především na rakovinu jater, prostaty, plic, tlustého střeva a žaludku. Stačí, když smícháte 60 ml čisté šťávy z aloe vera s 500 mg medu a 4 lžícemi silného alkoholu. Lžíci této směs pak konzumujte 15 minut před snídaní, obědem a večeří po dobu 10 dní.

Povzbuzující květy sedmikrásky

Možná jste o tom ani nevěděli, ale tato kytička, rostoucí na vašich zahradách, obsahuje spoustu výživných látek, které pozitivně působí na krev. To z ní dělá prevenční i léčebnou rostlinu nádorových onemocnění. Sbírat ji můžete od jara až do podzimu. Denně byste měli sníst alespoň 10 jejích květů, které jsou skvělé v salátech, polévkách nebo i jen tak samotné.

Bedrník obecný

Bedrník obecný se v léčitelství používá již po dlouhá staletí. Pro jeho vlastnosti se využíval jako prostředek proti moru a těžkým infekcím. Není divu, že je vhodný i v léčbě rakoviny. Mladé listy bedrníku můžete přidávat do salátů a bylinných polévek.

Ženšen

Ženšen je nejčastější složkou ve směsích, které tradiční čínská medicína používá v léčbě onkologických pacientů. Germanium, které je v ženšenu obsaženo, účinně bojuje proti rakovině, jelikož podporuje okysličování rakovinotvorných buněk, jež naopak preferují prostředí bez kyslíku. Díky tomu má ženšen preventivní, ochranné i regenerační účinky.

Kurkuma

Kurkuma a ginkgo biloba mají silné protinádorové účinky, které se projevují blokováním tvorby cév, jež zásobují rakovinové buňky krví. Kurkuma je zároveň antioxidant s protizánětlivými vlastnostmi, což už samo o sobě vypovídá o prevenční schopnosti před vznikem rakoviny.

Související články

Zdroje: jardiner-malin.fr, adaptogeny.cz, bylinkyprovsechny.cz