Rýmovník je na pěstování velmi nenáročný.
Zdroj: Arayabandit / Shutterstock.com

Pořiďte si rýmovník: Nenáročná pokojovka chrání před rýmou a nachlazením

Název rýmovník by nám ještě před pár lety zněl spíš jako jméno nějakého strašidýlka z dětské pohádky. Ale v současné době se tahle nenáročná a prospěšná pokojová rostlinka rychle zabydluje na našich parapetech. Jak ji nejlépe využít?

Z rodiny rýmovníků je nejčastěji využívaný rýmovník citronový (Coleus amboinicus, syn. Plectranthus amboinicus) neboli kubánské oregano, mexický eukalyptus nebo španělský tymián. Navzdory těmto názvům však rýmovník původně pochází z Austrálie. Jedná se o bylinu z čeledi hluchavkovitých, se sytě zelenými silnými dužnatými listy porostlými stříbrnými chloupky. Pouhým dotekem se z listů začne šířit nesmírně příjemná, mentolová vůně. Ta ovšem není jen příjemná, ale rovnou léčivá.

Rýmovník velmi snadno zakořeňuje ve vodě. Rýmovník velmi snadno zakořeňuje ve vodě. Zdroj: Kuttelvaserova Stuchelova / Shutterstock.com

Rýmovníku se bude dobře dařit na světlých slunných místech, nemá rád průvan, naopak mu nevadí ani suchý vzduch, který je častým nepřítelem pokojových rostlin, obzvlášť v topné sezoně. Proto není nutné ho rosit a stačí ho zalít, až když je opravdu suchý. Je dobré ho také pravidelně zaštipovat, aby se bohatě rozrostl.

A k čemu všemu slouží?

Jak již napovídá jeho název, nejčastější využití je při rýmě a nachlazení. Stačí rozemnout lístek v prstech a inhalovat, abychom uvolnili ucpaný nos. Již samotná přítomnost rýmovníku v místnosti usnadňuje dýchání, je proto vhodný i do ložnic a pro astmatiky. Nebo si můžeme připravit výborný a zároveň léčivý čaj, který nám pomůže nejen při nachlazení, rýmě a bolestech v krku, ale i při astmatu či problémech se žaludkem, dokonce pomáhá snižovat vysoký krevní tlak.

Čaj z rýmovníku

Čaj se připravuje velmi snadno – stačí utrhnout tři větší lístky, opláchnout a natrhat na menší kousky, aby lépe uvolňovaly účinné silice. Poté zalijeme litrem vroucí vody a necháme louhovat 7 až 10 minut. Když čaj trochu vychladne, přidáme podle chuti 2–3 lžičky medu.

Sirup z rýmovníku

Zdatné domácí léčitelky si mohou z rýmovníku vyrobit i účinný a vynikající sirup. Jak na to? Můžeme zvolit dvě varianty, sirup za studena, nebo vařený. Obě mají své výhody a nevýhody. Na sirup vyráběný za studena potřebujeme větší množství lístků, příprava trvá déle a výsledný výrobek má kratší dobu trvanlivosti a je náchylnější k plesnivění. Případný výskyt plísně je potřeba pečlivě hlídat a takový produkt zlikvidovat. Jeho výhodou je ale větší množství zachovaných účinných látek.

Sirup užívejte při rýmě a nachlazení Sirup užívejte při rýmě a nachlazení Zdroj: Madeleine Steinbach / Shutterstock.com

Na přípravu vařeného sirupu je potřeba méně času, hotový produkt déle vydrží a je na něj potřeba méně lístků. Vařením se ale snižuje množství účinných látek v hotovém produktu. Osvědčené recepty na oba způsoby jsou tyto:

Za studena:

  • alespoň 50 lístků rýmovníku
  • 1 kg cukru krupice
  • citrusy (pomeranč, citron) s chemicky neošetřenou kůrou, takže nejlépe v biokvalitě
  • citronovou šťávu

Opláchnuté a osušené lístky natrhejte na kousky. Citrusy dobře umyjte a osušte, nakrájejte na plátky. Do uzavíratelné dobře vymyté a vysušené sklenice střídavě vkládejte vrstvu cukru, citrusů a rýmovníku, dokud se sklenice nenaplní. Nakonec vše zalijte citronovou šťávou, poslední vrstvu musí tvořit cukr.

Do sklenice skládejte jednotlivé vrstvy Do sklenice skládejte jednotlivé vrstvy Zdroj: Madeleine Steinbach / Shutterstock.com

Naplněnou sklenici uzavřete a nechte stát dva až tři týdny, nejlépe za oknem. Nádobu pravidelně kontrolujte, zda se neobjevila plíseň. Jakmile se cukr úplně rozpustí, vzniklou směs vymačkejte a přeceďte, nejlépe přes plátýnko. Sirup přelijte do vysterilizovaných sklenic, uzavřete a uchovávejte v chladu a temnu.

Vařená verze:

  • 35 lístků rýmovníku
  • 1 kg cukru krupice
  • 1 l vody
  • 1 pomeranč a 1 citron

Do vhodné čisté nádoby nasypte omyté a natrhané lístky rýmovníku a oloupané citrusy nakrájené na kolečka. Pokud je citron v biokvalitě, stačí pečlivě umýt a je možné ho nakrájet i s kůrou. Na připravené suroviny nalijte vařící vodu tak, aby byly úplně ponořené. Zakryté nechte stát 24–48 hodin při pokojové teplotě. Po dvou dnech směs dobře vymačkejte a přeceďte, opět nejlépe přes plátýnko. Do vzniklé tekutiny přisypte cukr. Za občasného míchání přiveďte k varu, potom vařte na mírném stupni, dokud sirup nevytvoří požadovanou konzistenci, což trvá zhruba hodinu. Ještě horký sirup nalijte do vysterilizovaných sklenic, zavřete a uchovávejte v chladu.

Akční letáky