Časté mytí vlasů je podle odborníků nezdravé. Důvodem jsou šampony, které vlasy i vlasovou pokožku vysušují a tím pádem jsou vlasy křehčí, lámavější a náchylnější lupům. Odborníci proto apelují na všechny, kdo si myjí vlasy denně, aby svou hygienu trochu rozvolnili a kombinovali klasický a suchý šampon. Toto duo udrží vlasy v kondici a zbytečně je nezatíží. Navíc suchý šampon se hodí jako první pomoc v momentech, kdy máte „mastnou hlavu“ a málo času. V čem všem je tento „vlasový prášek“ geniální?

Ve videu autora Lerros bylinná harmonie se naučíte připravit si suchý šampon z kaštanů. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Parťák do nepohody

Vlasoví mágové tvrdí, že suchý šampon je k vlasové pokožce šetrnější než klasické mytí. Proto může občas odlehčit křehkým a zplihlým vlasům, které jsou náchylnější k poškození. Navíc, zastoupení klasického šamponu „suchou verzí“ má i několik plusů. Nejenom časovou úsporu a možnost okamžitého použití, ale také schopnost vlasy rychle odmastit, načechrat a dodat jim kýžený objem. Na trhu je spousta suchých šamponů. Vy si ale kvalitní verzi můžete vyrobit i doma. Jak?

Domácí je nejlepší

Vyrobit si vlastní suchý šampon je vážně hračka. Potřebujete na něj 1 – 2 lžíce základní složky (je na vás, jestli použijete kukuřičný škrob, jedlou sodu, dětský pudr nebo ovesné vločky), 1 lžíci jílu (pro blondýny je vhodný žlutý jíl, brunety ocení marocký jíl a zrzky zase červený), 1 – 2 lžíce tónující složky, která se odvíjí od barvy vlasů (může jít o kakao, skořici nebo aktivní uhlí) a nakonec pár kapek esenciálního oleje. Všechny přísady pořádně promíchejte tak, aby vznikl kompaktní prášek. Suchý šampon uchovávejte třeba v klasické cukřence, která usnadňuje jeho aplikaci na vlasy.

Jak ten kouzelný prášek používat

Suchý šampon aplikujte v malém množství ke kořínkům vlasů. Nechte ho chvíli působit a poté ho vyčesejte až ke konečkům. A je hotovo! Některým ženám nevyhovuje tento typ aplikace a nanášejí ho na vlasovou pokožku přímo kosmetickým štětcem. Výhodou suchého šamponu je rychlá aplikace a téměř okamžitý výsledek! Tak toho využijte.

Související články

Zdroje: https://www.idnes.cz, www.tetadrogerie.cz