Epsomskou sůl můžeme přidat do šamponu.
Zdroj: kazmulka / Shutterstock.com

Do šamponů nebo kondicionéru přidejte hořkou sůl, s vašimi vlasy to udělá zázrak

Epsomská sůl se těší oblibě pro svou cenovou dostupnost, snadnou použitelnost a v neposlední řadě také bezpečnost. Způsob, jak epsomskou sůl použít při péči o vlasy, závisí na jejich konkrétním typu.

Sůl, která je hořká

Nejčastěji se objevuje pod názvem epsomská sůl (epsomit), hořká sůl nebo anglická sůl. Je to vlastně síran hořečnatý, který získal označení podle města Epsom v anglickém hrabství Surrey, kde byl v 17. století objeven.

Epsomská sůl má celou řadu využití. Epsomská sůl má celou řadu využití. Zdroj: pupushu / Shutterstock.com

K jeho vlastnostem patří, že snadno pohlcuje a udržuje vzdušnou vlhkost (je silně hygroskopický). Epsomská sůl si rychle získala popularitu pro své všestranné použití v domácnosti, od zdraví a krásy (s oblibou se používá jako součást koupelových solí, především pro uklidnění bolavých nohou) až po úklid a zahradnictví.

Epsomská sůl prospívá vlasům

  • mastné vlasy – epsomskou sůl přimícháme do běžně používaného šamponu. Její přítomnost může mírně zvýšit množství odstraněných olejů při mytí vlasů a zároveň přidá objem. Postupujeme následujícím způsobem: smícháme stejné díly epsomské soli a šamponu. Pak šampon doplněný solí použijeme jako obvykle. Nanášíme jej rovnoměrně. Důkladně pak pokožku promasírujeme, abychom působili na celou pokožku hlavy, respektive vlasové kořínky. V případě zvláště mastných vlasů se doporučuje šampon opláchnout a celou proceduru ještě jednou zopakovat.
  • suché, lámavé vlasy - lidé se suchými vlasy by se měli používání epsomské soli ve svých šamponech vyhnout. Mohou ji však použít v kondicionérech. Odměnou bude nejen větší objem, ale také výraznější zkadeření, pokud máte vlnité vlasy. Příprava kondicionéru je podobná jako u šamponu. Před použitím smícháme stejné díly epsomské soli a vlasového kondicionéru. Po obvyklém umytí vlasů použijeme kondicionér obohacený epsomskou solí. Kondicionér důkladně aplikujeme na celý povrh hlavy a vmasírujeme. Necháme působit přibližně 20 minut. Pak teprve kondicionér opláchneme.

Zdroj: cs.wikipedia.orgwww.healthline.com

Akční letáky