Zdravé kosti a klouby, to by chtěl každý.
Zdroj: Profimedia

Jak posílit kosti: Toto jsou bylinky a domácí nápoj, který zabraňuje řídnutí

Čím je člověk starší, tím více se objevují určité nepříjemnosti ohledně našich tělesných schránek. Patří k nim i řídnutí kostí a bolest kloubů. Zkuste si doma připravit zázračný nápoj z octa a vejce!

Nikdo nemládne, to je bohužel holý fakt. Postupem času nás začnou trápit určité neduhy, které jsme nemuseli dříve řešit. Často k nim patří problémy s kostmi, které začínají řídnout s přibývajícím věkem. Abychom tomu alespoň trochu předcházeli, měli bychom mít dostatek pohybu a dopřávat si kvalitní stravu plnou minerálů a bílkovin.

Kolenní klouby nás nosí celý život, zaslouží si péči Kolenní klouby nás nosí celý život, zaslouží si náležitou péči. Zdroj: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Eleuterokok ostnitý

U této rostliny se využívá především kořen. Má spoustu pozitivních účinků, ke kterým patří i mineralizace kostí, kterou příznivě ovlivňuje.

Možná ho budete znát pod pojmem „Čertův kořen“ nebo „Sibiřský ženšen“.

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus), přezdívaný 'Sibiřský ženšen'.. Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus), přezdívaný 'Sibiřský ženšen'.. Zdroj: Kirsanov Valeriy Vladimirovich / Shutterstock.com

Mumio

Tento přírodní multiminerál a adaptogen skvěle podpoří vaši imunitu a podílí se na zdravém stavu kostí a kloubů. Jedná se o pryskyřici, která se využívá přes 3000 let. Jediné, co víme, je, že se sbírá v asijských horách, v jeskyních na stropech vytváří krápník - „slzičku“. Sběrači svá naleziště tají.

Mumio seženete v tabletkách, prášku od různých výrobců, stačí si vybrat. Mám s ním osobně dobré zkušenosti.

Nejkvalitnější Mumio se sbírá v oblasti Altaje. Nejkvalitnější Mumio se sbírá v oblasti Altaje. Zdroj: Profimedia

Ocet a vejce

Tento recept pochází z Japonska, kde se užívá od pradávna. Dodá tělu užitečné látky, které tělo potřebuje. Budete potřebovat pouze jablečný ocet a vejce. Pokud máte obě suroviny pro přípravu domácí, tím lépe! Jedno vejce důkladně omyjte a opatrně vhoďte do 150 ml octa. Na týden odsuňte někam, kde vám nebude překážet, ale pozor na to, abyste si pak vzpomněli. Vaječná skořápka se v octu rozpustí a obsah vajíčka bude pouze v bláně, kterou natrhněte, aby se obsah vylil do octa. Směs promíchejte a užívejte 3x denně 10 ml (například si ji smíchejte s vodou a vypijte).

Čerstvá slepičí vejce. Čerstvá slepičí vejce. Zdroj: Tatuasha / Shutterstock.com     

Sójový lecitin

Lecitin se získává ze sójových bobů a je skvělým zdrojem fosfolipidů. Nejenže vám nastartuje a ochrání mozek, ale jeho užíváním si udržíte i dobrou kondici kostí a kloubů. Cholin, který je hlavní složkou lecitinu, se mění v našem těle na acetylcholin, který do těla musíme v pozdějším věku dodávat. A proč je pro nás tak důležitý? Protože acetylcholin přenáší nervové impulsy.

Pokud chcete být fit duševně i fyzicky, lecitin je dobrá volba.

Sója luštinatá Sója luštinatá. Zdroj: nnattalli / Shutterstock.com

Pro zdraví svých kostí a kloubů dále můžete používat i například:

  • Šišák bajkalský
  • Čekanková nať
  • Černý rybíz
  • Kurkuma
  • Divizna
  • Ostropestřec mariánský
  • Brusinka

Zdroje: vitalitis.czwww.womanonly.czwww.novinky.cz

Akční letáky