Tmavé pigmentové skvrny se často objevují na obličeji.
Zdroj: LADO / Shutterstock.com

Máte na kůži tmavé skvrny? Toto jsou způsoby, jak je vybělit doma a bez chemie

Nerovnoměrná pigmentace pokožky, označovaná také jako hyperpigmentace, je běžným kožním problémem. Tmavé skvrny, nazývané také stařecké skvrny nebo sluneční skvrny, nebo tmavé plochy pokožky se často objevují na obličeji, rukou a jiných částech těla pravidelně vystavovaných slunci. Ne vždy musíme na jejich zesvětlení používat drahou kosmetiku. Mnohé přípravky máme běžně doma.

Obvykle jsou tyto skvrny neškodné a pro většinu lidí představují spíše kosmetický problém. Je třeba dodat, že na ztmavnutí kůže mohou mít vliv i některé léky. Pokud máme takové podezření, je dobré situaci konzultovat s lékařem. Skvrny se častěji objevují s přibývajícím věkem. Vhodnou ochranou před slunečním zářením můžeme jejich vzniku předcházet.

Tmavé skvrny, známé jako stařecké skvrny nebo sluneční skvrny. Tmavé skvrny, známé jako stařecké skvrny nebo sluneční skvrny. Zdroj: Madcat_Madlove / Shutterstock.com

V prodeji je celá řada přípravků, které napomáhají s odstraňováním pigmentových skvrn. Zároveň však existuje řada možností, jak zesvětlit pigmentové skvrny domácími prostředky. Představíme vám tři, které jsou velmi snadno dostupné: Ačkoli jsou to všechno přírodní látky, je třeba s nimi zacházet opatrně. Každý organismus je jedinečný a co pomáhá jednomu, může jinému způsobit komplikace.

jablečný ocet -ocet obsahuje kyselinu octovou, která pomáhá zesvětlit pigmentaci. Použití je velmi snadné:

  • Smíchejte v nádobě 1 díl jablečného octa a 1 díl vody
  • Směs naneste na tmavé skvrny a nechte působit 2-3 minuty.
  • Pokožku opláchněte vlažnou vodou.
  • Postup opakujte 2x denně, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Aloe vera obsahuje přírodní depigmentační sloučeninu aloin, která podle studie z roku 2012 zesvětlila pokožku a účinně funguje jako netoxická léčba hyperpigmentace. Použít můžeme buď vlastnoručně připravený nebo zakoupený gel z aloe vera. Postupujeme takto:

  • Čistý gel z aloe vera naneseme před spaním na pigmentovaná místa.
  • Ráno opláchneme pokožku teplou vodou.
  • Opakujeme každý den, dokud se barva vaší pokožky nezlepší.

červená cibule - extrakt z červené cibule (Allium cepa) je obsažený v některých komerčně dostupných krémech na zesvětlení pokožky a jizev. Výzkum zjistil, že vysušená slupka červené cibule může účinně zesvětlit pokožku.

Zdroj: cs.wikipedia.orgwww.healthline.comwww.wikihow.cz

Akční letáky