V cibulových slupkách se vyskytuje, mimo minerálů a vitaminů, také velmi silný antioxidant zvaný kvercetin. Spolu s vitaminem C tak tvoří účinnou dvojici, která zpomaluje procesy stárnutí v těle. Kromě toho má pozitivní vliv i na lidskou psychiku, především na únavu a stres. Cibulové slupky můžete rovněž skladovat v zásobě, a to usušené ve vzduchotěsné sklenici či papírovém sáčku.

Z videa na YouTube, na kanálu Elli Staníková se můžete dozvědět, jaké léčivé účinky má skořice, zázvor, kardamom a slupky z cibule:

Zdroj: Youtube

Nohy jako zamlada

Stojíte celý den na nohách a jste rádi, když si večer můžete konečně odpočinout? Připravte si horkou koupel, která oteklým nohám a křečím na lýtkách úžasně prospěje. Stačí dát na 300 ml vody dvě velké hrsti cibulových slupek, jenž povařte 15 minut. Hotový odvar nalijte do lavoru a ponořte do něj své nohy.

Eliminace křečových žil

Na křečové žíly a otoky na lýtkách pomůže také domácí olejová mast. Do čisté sklenice vložte co nejvíce cibulových slupek, které poté zalijte zastudena lisovaným olejem nebo kokosovým tukem. Sklenici uzavřete a nechte louhovat dva týdny, přičemž každý den se sklenicí párkrát protřepejte. Hotovou mast nanášejte denně na postižená místa.

Krásné a zdravé vlasy

S přibývajícím věkem se můžete čím dál tím častěji setkávat s řídnutím a s vypadáváním vlasů. Připravte si proto výživnou směs, jenž jim dodá potřebné vitaminy a minerály, díky kterým budou vypadat opět skvěle! Po dobu 30 minut vařte v litru vody dvě hrsti cibulových slupek. Následně nechte hodinu macerovat a vychladlým odvar si polijte umyté vlasy. Mějte však na paměti, že cibulový odvar může mít lehce barvicí účinky.

Léčivý cibulový čaj

Antioxidant v cibulových slupkách dokáže ochránit vaši pleť před tvorbou vrásek, a tudíž je vhodné si z nich dělat čaje. Stačí, když zalijete hrst slupek vroucí vodou a necháte je 15 minut louhovat. Přecezený léčivý čaj můžete pro lepší chuť osladit medem a čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Popíjejte ho pak během dne a v noci těsně před spaním.

Související články

Zdroje: prostezdravi.cz, prozeny.cz, napadov.cz