Krásná pleť bez vrásek i po 50 je snem každé ženy. Asiatky se ideálu krásy blíží a využívají k tomu trochu kuriózní pomocníky. Tajemství jejich svěží pleti tkví v malém zázraku. Šneci tak nejsou jen vyhlášenou lahůdkou francouzských restaurací. Jejich sliz se totiž hojně využívá i v kosmetickém průmyslu a naprosto právem. Má téměř zázračné účinky.

Kolagen jako hit doby

Poslední dobou zažívá velký rozmach kolagen. Na ženy vyskakují všemožné reklamy slibující zářivou a vypnutou pleť bez vrásek. Jak to ale s kolagenem skutečně je a je nutné platit drahé potravinové doplňky?

Kde všude můžete kolagen přirozeně najít, se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube

Než si začnete do sklenky s vodou sypat pytlíčky kolagenu, raději si přečtěte něco o hlemýždím slizu, jehož blahodárné účinky znali již naši předkové.

Zvláštní, ale účinný

Můžete na kosmetiku z hlemýždího sekretu pohlížet s rozpaky, nicméně i vědecké studie prokazují jeho blahodárné účinky na pleť. Navíc nefunguje pouze jako lazebník. Kromě toho, že pleť umí skutečně hýčkat, má i velmi silné léčivé účinky.

Dokáže vyléčit akné i se všemi jeho projevy, uplatní se i při léčbě popraskané kůže a vyhlazuje strie. Je tedy skvělým pomocníkem pro ženy po porodu, které hledají péči na namáhanou pokožku. Ocení jej i lidé trpící ekzémem. Na bolavou a svědivou pokožku působí jako jemný balzám a ulevuje. Umí si poradit také s popáleninami. Zvládne ty z nešikovnosti, ale i ty od sluníčka. Dokonce pomáhá vyhlazovat i jizvy. V neposlední řadě pak pleť vyživuje a zbavuje projevů stárnutí.

Jak to funguje?

Šnečí sliz obsahuje velmi vhodně namíchaný koktejl účinných látek, které všechny tyto úkony zvládnou.

  • Díky alantoinu regeneruje kožní tkán, takže stopy po akné při pravidelném užívání zmizí a podráždění zeslábne.
  • Kyselina hyaluronová zase umí pleť dokonale hydratovat a zjemnit, díky ní jsou pak vrásky méně viditelné a pleť je vypnutější.
  • Kyselina glykolová má zase na starosti buňky uvnitř tkáně, které dokáže opravit a zároveň odstranit odumřelé buňky.
  • Kolagen a elastin viditelně zlepšují kvalitu pokožky.
  • Nezanedbatelný obsah vitaminů C a E působících jako antioxidanty zase pomáhají vychytávat volné radikály a pokožku chrání.

Krém nebo rovnou hlemýžď?

Kosmetika s obsahem šněčího slizu je velmi účinná. Zvládne si poradit i s defekty pokožky, oděrkami, ale pomůže třeba i s bradavičkami nebo stařeckými skvrnami. V asijských zemích je hlemýždí sekret natolik ceněn, že existují kosmetické salóny, v nichž probíhá terapie přímo za pomoci živých tvorů. U nás se dají již sehnat kosmetické přípravky, nejčastěji séra a krémy. Nemusíte se však bát zvláštní vůně nebo struktury, krémy jsou jednoduše bílé a často bez parfemace.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.korejskakrasa.eu, www.vitalia.cz