Zdroje:Blesk pro ženy, Alternativní magazín

Pokud vás trápí vysoký tlak, a nechcete jíst prášky na jeho snížení nebo čekáte, až léky zaberou, lékaři v randomizované studii z roku 2016 zjišťovali, jak si ulevit pomocí akupresurních bodů. Akupresurní bod je místo, které reaguje na stlačení silným bolestivým impulzem. Každý člověk má své akupresurní body jinde. Jsou ve stejných plochách, ale na jiném místě.

Triky na rychlou pomoc

Masáž bodu Hegu

U této masáže je důležité najít správně reflexní bod. Roztáhněte na ruce palec a ukazováček, najděte malý vystupující sval ve tvaru trojúhelníku. Palcem druhé ruky jeďte pomalu po tomto svalu, až narazíte na jeho konec. Tam zatlačte. Reflexní bod masírujte 5-10 minut. Ruce si poté vystřídejte a masáž opakujte.

Masáž bodu GB 20

Ruce si spojte za hlavou tak aby palce směřovaly směrem dolů a dotýkaly se zadní části hlavy, těsně pod lebkou. Palci mírně tlačte tak aby to bylo příjemné. Pokud však z jakýchkoli důvodů není možné, abyste měli ruce nad hlavou, je možné uvedené body masírovat i rukama zespodu pomocí ukazováčku a prsteníčku.

Masáž tai-chong

Tlakový bod LV3 se nachází na zadní straně chodidla. Najděte ho v měkké části mezi kostmi mířícími k palci a prstu vedle něj. Umístěte ukazováček na horní část nohy na pokožku mezi palcem a druhým prstem. Prst posuňte o dva centimetry nahoru, až ucítíte tlak mezi dvěma kostmi. Jako pomůcku můžete použít hrot propisovací tužky, lehce jí tlačte na tento reflexní bod. Tuto masáž provádějte po dobu 3 sekund, pak si 5 sekund odpočiňte a zase pokračujte po dobu dvou minut. Nohy si poté vystřídejte.

Mačkání tenisového míčku

Další aktivita, která se doporučuje ke snížení krevního tlaku, je cvičení pomocí jakéhokoliv ručního posilovače. K této aktivitě můžete použít tenisový míček. Cvičení je velmi jednoduché, mačkejte tenisový míček po dobu dvou minut. Cvik opakujte ve čtyřech sadách. Toto cvičení provádějte až 3x týdně.