Bolest zad se stala vlastně civilizační chorobou a zažívá ji vysoké procento osob, a to bez ohledu na věk. Nepříjemné pocity se ozývají nejen během dne, ale i v noci, kdy má tělo regenerovat. Proto je dobré vědět, jak je možné zádům během spánku ulevit a dát jim náležitý odpočinek. Kromě jiného totiž záleží na tom, v jaké spíte poloze. Jak si tedy užít zdravého spánku bez bolesti? Dejte na rady zkušených odborníků.

Jaká poloha je během spánku nevhodná se podívejte se v tomto YouTube videu na kanále ZORAS CZ:

Zdroj: Youtube

Zdravá záda a bližší vztah

Všichni odborníci na záda potvrzují, že můžete této části těla ulevit i tím, že budete usínat v pozicích, které vašemu tělu udělají dobře. Nejenže jsou snadné, ale možná přispějí i k intenzivnějšímu vztahu s vaším partnerem. Expert na polohy spánku James Leinhardt zveřejnil na sociální platformě TikTok video s více než 97 000 zhlédnutími, kde doporučuje tři nejlepší polohy spánku pro páry. Řekl, že se jedná o polohy, které prospějí nejen páteři, ale navíc spouštějí uvolňování „hormonu lásky“ oxytocinu, který je pro celý organismus nesmírně prospěšný. „Tajemstvím šťastného vztahu může být pozice, kterou jste zatím nezkusili,“ dodává s vtipem ve videu James Leinhardt.

Pozice snílek

„Tuto pozici zaujímám se svou ženou skoro každý večer." řekl Leinhardt. Manželka leží na boku a mezi koleny má vložený polštář až k chodidlům. Ramena, kyčle, kolena a kotníky jsou přesně nad sebou a páteř je tak krásně rovná. Pro záda je tato poloha velmi užitečná a pohodlná. Pokud tedy žijete v páru, druhá osoba se položí ve stejné pozici obličejem k zádům partnera a obejmete ho. V případě, že spíte v posteli sami, nevadí! I bez případného oxytocinu si záda pohoví.

Snílek zády k sobě 

Pozice je stejná jako ta předchozí, ale místo objímání partnera k sobě leží oba jedinci zády. Hodí se ve chvílích, kdy člověk potřebuje usínat na jiném boku, nebo není zrovna nálada na blízké kontaktování. Alespoň je příště důvod se těšit na opět společné chvíle.

Pozice voják

Jedná se o polohu, kdy oba jedinci leží v posteli vedle sebe na zádech, mají paže pokrčené v lokti a dlaně položené na svém podbřišku. Připomíná to vojáka, který má ruce v bok. Zádům tak opět zajistíte optimální polohu páteře, a tedy i náležitý odpočinek. Pro někoho s bolavými bedry může být tato poloha nekomfortní, a proto si dejte pod kolena polštář. S partnerem můžete produkci oxytocinu podporovat vzájemným držením dlaní.

Související články

Zdroje: www.nypost.com, www.materasso.cz, www.onlinefitness.cz