Naštěstí existují přírodní způsoby, jak odstranit stařecké skvrny, aniž byste se uchýlili k silnému líčení, chemickému peelingu nebo jiným extrémním kosmetickým procedurám.

Co pomáhá?

Olej s vitamínem E - vitammín E je plný antioxidantů a léčivých vlastností, nemluvě o tom, že je protizánětlivý. Kupte si tobolky s vitamínem E a kapsuli propíchněte nebo opatrně otevřete. Olej naneste přímo na pigmentové skvrny a nechte několik hodin působit.

Čerstvá citronová šťáva, pomerančový a jablečný ocet - citrónová štáva je známá pro své bělící schopnosti. Podobně působí i na jaterní skvrny. Naneste ji na kůži těsně před tím než půjdete spát a nechte vstřebat. Ráno se pak důkladně osprchujte. Podobně působí také směs pomerančového džusu a jablečného octa v poměru 1:2. Tuto tekutinu naneste na kůži, zakryjte bavlněným šátkem a nechte působit přes noc.

Ricinový olej - už ve starém Egyptě se tento olej z plodů skočce obecného (Ricinus communis) používal pro své blahodárné účinky na vlasy a pleť. Podporuje navíc hojení ran a má protizánětlivé a hydratační účinky. Navíc se dá využít při léčbě akné. Pomocí vatového tampónu naneste olej přímo na stařecké skvrny a jemně vmasírujte. Nechte působit a nesmývejte ho. Aplikace je možná každé ráno a večer. Buďte však opatrní a první aplikaci proveďte jen na malém testovacím kousku kůže, abyste zjistili, zda netrpíte alergií na ricinový olej. (Zdroj: www.wikihow.cz)

Aloe vera gel - tento chladivý gel napomáhá regeneraci pokožky při poškození sluncem. Měl by však působit i na tmavé skvrny. Gel naneste přímo na kůži a nechte působit alespoň 45 minut. Pro lepší výsledky se doporučuje proceduru opakovat dvakrát denně.

Santalové dřevo je prostředek proti stárnutí a antiseptikum, které pomáhá snižovat hyperpigmentaci a zbavovat se jaterních skvrn. Smíchejte dvě lžíce prášku santalového dřeva, dvě čajové lžičky růžové vody a jednu čajovou lžičku glycerinu a citronové šťávy. Naneste tuto směs na "postižená" místa a nechte ji přirozeně zaschnout, poté ji opláchněte studenou vodou. Opakujte několikrát týdně, dokud skvrny nezmizí.

Pozor na rakovinu

Dermatologové chápou, že domácí odstranění stařeckých skvrn je mnohem levnější záležitostí než svěření se do rukou kosmetického salónu. Upozorňují však na fakt, že některé skvrny mohou být ukazateli nebezpečné rakoviny kůže. Doporučují tedy pravidelnou kontrolu na dermatologii, která může nemoc odhalit, ať už budete skvrny ošetřovat doma, či nikoli. „Stařecké skvrny se někdy promění v rakovinu kůže a včasná detekce je klíčem k optimální léčbě,“ upozorňuje Dr. Nancy Samolitis. (Zdroj: www.oprahmag.com)