Jak používat aloe vera v boji proti striím?
Zdroj: Shutterstock

Vyhlaďte nevzhledné strie: Skvělým, levným a účinným pomocníkem je aloe vera

Trápí vás na těle nevzhledné strie? Vyrazte proti nim do boje přírodní cestou. Výborně zabírá aloe vera.

Nehezké jizvičky, nazývané též strie nebo pajizévky, bývají postrachem nejen žen, ale i mužů. Nejčastěji se objevují při rychlém nárůstu, nebo naopak úbytku hmotnosti. Většinou bývají spojovány s těhotenstvím, ale mnozí se s nimi potýkají už od puberty, kdy tělo poměrně rychle roste.

Jak a proč vznikají

Strie se na pokožce objevují kvůli rozrušení kolagenových a elastinových vláken během rychle rostoucího objemu a roztažení pokožky. Někdo má k jejich vzniku vrozenou genetickou predispozici a u těchto jedinců se tvoří strie bohužel spontánně. První čerstvé jizvičky mají nejprve červenou až fialovou barvu, která postupně zesvětlá do bílé.

Strie se na pokožce objevují díky rozrušení kolagenových a elastinových vláken během rychle rostoucího objemu a roztažení pokožky. Strie se na pokožce objevují kvůli rozrušení kolagenových a elastinových vláken během rychle rostoucího objemu a roztažení pokožky. Zdroj: shutterstock.com

Nejčastěji se objevují na stehnech, v oblasti boků, hýždí, lýtek a také v dolní části břicha. Bohužel starší strie už vám nikdy dokonale nezmizí, ale jejich vzhled se dá zřetelně eliminovat. Zvolit si můžete některou z metod estetické dermatologie, kterou je dobré podpořit i domácí přírodní léčbou. A ze všeho nejlepší je striím předcházet a starat se pravidelně o pokožku vhodnými prostředky a správnou životosprávou.

Zkuste sílu aloe vera

Léčivé vlastnosti této vzácné rostliny strie perfektně zesvětlují a v některých případech nejsou po pravidelném ošetřování téměř vidět. Aloe totiž obsahuje důležité živiny, enzymy a vitamíny, díky kterým zlepšuje kvalitu a pružnost pokožky. 

Aloe pomůže i s kvalitou vlasů a nehtů. Aloe pomůže i s kvalitou pokožky. Zdroj: shutterstock.com

Využijte přírodní gel

Aloe vera obsahuje přírodní rostlinný kolagen, který je účinný hlavně při omlazování kožních buněk. Nejjednodušším a zároveň nejúčinnějším způsobem na strie je nanesení čerstvě vymáčknutého gelu z listu na zasaženou oblast. A jestli chcete mít ještě účinnější prostředek, přidejte do gelu olej z kapslí vitamínu E. Nejlépe dvakrát denně pomocí gelu strie masírujte po dobu několika minut a následně nechte gel ještě alespoň hodinu působit. Čím déle, tím lépe. Poté smyjte a pokožku vysušte.

Vyrobte si domácí peeling

Smíchejte v poměru 1:1 gel z aloe vera s mletou kávou, směsí pár minut masírujte jizvičky a poté nechte opět působit. V tomto případě alespoň 20 minut. Jestli chcete dosáhnout viditelných výsledků co nejrychleji, používejte každý den. Peelingem odstraníte odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky a zároveň místo prokrvíte. Podpoříte tím krevní oběh a jizvy budou lépe zásobeny potřebným kyslíkem.

Účinky blahodárné aloe vera můžete ještě posílit panenským kokosovým olejem, který má na pokožku skvělé hydratační účinky. Účinky blahodárné aloe vera můžete ještě posílit panenským kokosovým olejem, který má na pokožku skvělé hydratační účinky. Zdroj: shutterstock.com

Elixír z aloe s kokosovým olejem

Účinky blahodárné aloe vera můžete ještě posílit panenským kokosovým olejem, který má na pokožku skvělé hydratační účinky. Kromě toho zdokonaluje kožní bariéru a stimuluje fibroblasty, tedy buňky, které produkují kolagen a elastin. Smíchejte 1 polévkovou lžíci čerstvého gelu z aloe vera se stejným množstvím panenského kokosového oleje, potřete strie a masírujte. Nejlepší je kúru provádět večer před spaním.

Zdroje: www.rehabilitace.info, www.styl.instory.cz, www.vitalia.cz

Akční letáky