Zázračná syrovátka

Zázrak nebo docela obyčejná surovina plná zdraví, která je však docela výjimečná, pokud jde o hubnutí?! Jde o syrovátku, která byla po léta považovaná za odpad, který se sice dal použít do pečení, ke konzumaci dobytkem nebo jako hnojivo pro květiny, ale jinak nebyla nijak zvlášť oblíbená nebo ceněná.

To jen díky tomu, že sama o sobě není jinak lahodná nebo příjemná. Je to tekutina poloprůsvitná, mírně zakalená, s výraznou vůní po sýru či mléčných výrobcích. Není však odporná, ani při konzumaci nepůsobí žádné obtíže.

Syrovátku a její přínosy vám také představí tento videopříspěvek z kanálu Davis TV. Podívejte!

Zdroj: Youtube

Koho by měla syrovátka zajímat?

Například sportovci a kulturisté, kteří touží po objemném svalstvu, užívají koncentrované výrobky ze syrovátky ve formě proteinových mléčných nápojů. Syrovátka je výjimečně bohatá na bílkoviny, jež jsou nutné pro růst svalstva, zároveň je však nízkokalorická a také zajímavá dalšími nutričními látkami. Může za to především dobře stravitelný protein, který se vstřebává rychleji než ostatní bílkoviny obsažené například v luštěninách, mase či vejcích.

Syrovátka působí také na krevní cukry a vyrovnává jejich hladinu. K tomu navíc ještě navozuje pocit sytosti. Je to tedy tekutina ideální pro podporu hubnutí, ale větší výzam má pro ty, kteří cvičí a posilují svalstvo. V žádném případě však nemusí jít jen o vysportované a osvalené muže.

Proč zrovna pro ženy po 50?

Důvodů je celá řada. V období menopauzy, ale také už dekádu před ní, se začíná ženský metabolismus zpomalovat a chovat jinak. Jde o běžné projevy stárnutí a změny produkce hormonů, které však mívají velký vliv především na přibírání na váze i přesun úložiště tuků v těle. Navíc dochází postupně také k úbytku svalové hmoty, což způsobuje ještě horší spalování.

Syrovátka tedy může významně pomoci nejen hubnutí, ale také udržení svalové hmoty. Navíc obsahuje také pro ženy důležitý vápník, ale také draslík či vitamin B12.

Ženy se často silového tréninku obávají a je to velká škoda. Právě v době po menopauze jsou pohyb, cvičení a tvorba svalstva velmi důležité. Rozhodně se nemusíte obávat ztráty ženských křivek a přílišného osvalení.

Silovým cvičením se dopracujete ke svalstvu, které bude udržovat váš vzpřímený postoj, napomáhat hybnosti a zároveň spalovat více kalorií i v klidovém stavu. A to vše se počítá k udržení zdraví i pěkné postavy v násedujících dekádách.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, novinky.cz, bezhladoveni.cz