Amulety jsou závislé na znamení zvěrokruhu
Zdroj: pixabay.com

Ochranné talismany podle znamení: Který magický předmět ochrání právě Vás?

Svému majiteli přivolávají pozitivní energii a štěstí. Odvrací naopak smůlu a bojují proti nepřízni osudy. Pořízení talismanů je ovšem vázáno znamením zvěrokruhu. Jaký dopomůže k zářivé budoucnosti právě vám?

Nejrůznější talismany pro štěstí jsou mezi lidmi stále oblíbenější. Aby byl jejich účinek ale co možná největší, je třeba pozastavit se nad jejich výběrem. Pro každé znamení zvěrokruhu se totiž hodí jiný předmět. Podívejte se, co je vhodné právě pro vás!

Beran

Berani jsou známí svou tvrdohlavostí a pokud jim něco skutečně schází, je to trpělivost. Za svými cíli si tvrdě jdou, i když jim občas už docházejí síly. Nebojí se ale riskovat a často nevnímají nebezpečí, která z jejich střemhlavého chování pramení. A přesně proto by měli mít svůj talisman vždy u sebe. Štěstí a ochranu jim pomůže dodat například malý andílek, čtyřlístek či podkova. 

Blíženci

Jsou družní, rádi jsou ve společnosti a touží po poznání. Blíženci rádi mluví a mají silný vztah k řeči, písmu a slovům. Ve skupině více lidí ovšem mohou zapomínat sami na sebe. A právě s tím jim pomůže přívěšek s iniciály či jejich celým jménem. Při pohledu na něj si totiž vždy opět vzpomenou na podstatu svého já, čímž dojde k urovnání jejich myšlenek. 

Rak

Citlivý rak je znamením Luny. Ideálním amuletem pro něj je tak předmět v podobě Měsíce. Měl by být vyroben ze stříbra, které Luně patří, nebo z drahokamu s názvem měsíční kámen. Vzhledem k emocím, jež se v duších raků často mísí, je skvělým pomocníkem rovněž talisman v podobě malého srdíčka. 

úplněk Rakům pomůže předmět v podobě Měsíce. Zdroj: Profimedia

Lev

Krásný a pyšný lev si potrpí na honosný styl a drahé materiály. Je mu blízké Slunce, které symbolizuje úspěch i nové začátky. Je-li tedy nějaký amulet pro Lvy skutečně vhodný, je to přívěšek ve tvaru Slunce vyrobený ze zlata. Ten totiž přiláká svému nositeli to pravé štěstí!

Panna

Panna je zemské znamení a od toho se odráží i její potřeby. Tím, že je spjata s půdou, je jejím nejlepším přítelem květina. A právě její vyobrazení by se mělo nacházet na šperku, jež může mít Panna neustále u sebe. Talisman nejen že zkrotí leckdy až přehnanou pečlivost a touhu po dokonalosti, jíž Panny oplývají, ale také do jejich životů vnese stabilitu a uznání. 

Váhy

Pokud někdo skutečně dokáže ocenit krásu věcí i lidí, pak jsou to Váhy. Samy si zakládají na estetičnosti, od čeho by se měl odrážet i vzhled jejich talismanu. Ideální se pak zdá být například miniatura jejich oblíbeného uměleckého díla, díky které si budou Váhy neustále připomínat krásu a harmonii ve světě. 

Štír

Málokdo si uvědomuje svou sílu jako právě Štíři. Mohou ale přijít chvíle, kdy si jedinci v tomto podzimním znamení připadají slabí. Možná se před nimi objeví problémy, o kterých pochybují, zda je vůbec zvládnou. A přesně pro takové okamžiky je žádoucí mít u sebe talisman v podobě samotného štíra. Ten jim v tu pravou chvíli připomene, kým skutečně jsou!

Štír Pro Štíra je nejvhodnější talisman v podobě jeho vlastního znamení Zdroj: pixabay.com

Střelec

Střelci milují svobodu, cestování a neradi věci plánují. Protože jednají impulzivně, čas od času se dostávají do nezávidění hodných situací. V nich jim mohou pomoci památky z cest. Nejvhodnějším amuletem pro Střelce tak může být například kamínek z nejvyššího zdolaného vrcholu. Ten bude svému majiteli připomínat jeho životní úspěchy i nabytou moudroust.

Kozoroh

Kozoroh patří k velmi materialistickým znamením. Kvůli tomu je pro něj nejvhodnějším talismanem nějaká kovová mince. Ta nejen že může do jeho peněženky přilákat více peněz, ale pomůže v jeho rozhodování. Kozoroh si zkrátka svým talismanem hodí - hlava, nebo orel. 

Vodnář

Vodnář si zakládá převážně na idealismu. Je mu hodně blízká síla polodrahokamů a jeho vizionářské duši může podpořit například tyrkys či ametyst. Kromě drahých kamenů může najít sílu i v předmětech s motivem hvězd, které symbolizují naději.

Hvězdná obloha se nikdy neokouká Vodnář by měl sáhnout po motivu hvězd. Symbolizují totiž naději. Zdroj: Shutterstock.com / INDUPHOTOS

Ryby

Kdo jiný by měl blíže k vodním živlům než právě lidé ve znamení Ryb. Nejvhodnějším talismanem pro ně tak může být například mořská mušle. V nejlepším případě takové, kterou Ryba sama našla na pláži při dovolené v zahraničí. Do duše vnese jemnost, klid a pohodu. 

Zdroje:

https://magazin.cz/lifestyle/10525-talisman-podle-znameni-zverokruhu

https://www.horoskopy.cz/astroclanky/talismany-podle-znameni

Akční letáky