Třešně lidé milovali již za doby starých Římanů a oblíbeným ovocem jsou dodnes. A právě začíná jejich sezona, kdy si je můžete dopřávat plnými hrstmi. Nejenže dopřejete tělu významné vitamíny a léčivé látky, ale budete pomaleji stárnout, lépe hubnout a zbavíte se mnohých nepříjemných bolestí. Neváhejte a dopřejte si každý den alespoň hrstku čerstvých třešní. Obzvlášť, pokud spadáte do kategorie žen nad 50.

Chcete vědět, co všechno umí třešně s naším zdravím? Podívejte se na následující video:

Zdroj: Youtube

Po třešních celkově zkrásníte

Je jedno, jaký druh třešní si dopřejete, je jich poměrně dost a liší se od sebe tvarem a chutí. Ideální je konzumovat třešně v čerstvém syrovém stavu, ale jsou výborné i v koláčích či letních osvěžujících nápojích a ve smoothies. Nikdy neprohloupíte, protože třešně se řadí mezi nejzdravější ovoce. Nejenže budete mít svěží pokožku, ale dokážete se snadněji zbavit nechtěných špíčků, podpoříte funkci bolavých kloubů a bude se vám i lépe usínat. To však není všechno.

Proč jsou třešně zdravé

Toto chutné letní ovoce je totální zásobárnou důležitých vitamínů a minerálů. V mnohém se vyrovná dokonce i blahodárné červené řepě a špenátu. Minerály jsou zastoupeny především draslíkem, vápníkem, železem, hořčíkem, zinkem a křemíkem. Třešně jsou také bohaté na vitamín C, B a E. Zároveň se jedná o poměrně silný antioxidant.

Dokonalý detox těla

Třešně vám mohou posloužit jako dokonalá čistička organismu. Zbaví vaše tělo všech jedů, toxinů a těžkých kovů. Díky tomu získají vaše orgány příjemný restart a zajistí vám zdravá játra i ledviny. Dejte si proto pár dní tzv. třešňový detox.

Tato ozdravná kúra vám pomůže odplavit nebezpečné volné radikály a tělo přestane zadržovat nadbytečnou vodu. Jistě to poznáte brzy i na pleti. Třešňový detox stačí dodržovat tři až pět dní. Stačí si dát třikrát až čtyřikrát denně ½ kila třešní a během celého dne vždy vypít alespoň 2 l čisté vody.

Třešně podporují hubnutí

Pokud vás trápí nějaké to kilo navíc a rozhodli jste se, že zhubnete, třešně vám s tím pomohou. Každý den byste si ovšem měli dát 250 až 500 g třešní. Jeden šálek, který odpovídá asi 21 třešním, obsahuje jen necelých 100 kalorií. Třešně navozují pocit sytosti a látky v nich obsažené neutralizují tukové substance, které se pak nedostanou sliznicemi do krve.

Zbaví vás i tuku na břiše

Dá se tedy říci, že třešně mají výbornou „tukožroutskou funkci“, proto si poradí i s touto na shazování komplikovanější partií. Jistě to ocení nejedna žena, ale i muž, ve středním věku.

Kvalitnější tkáně

Víte, proč jsou třešně tak krásně červené? Způsobuje to antokyan, který zároveň společně s vitamínem C působí velice pozitivně na tkáně, díky čemuž jsou mnohem pružnější a pevnější.

Dna a bolavé klouby

Antokyany a bioflavonoidy obsažené v třešních výborně neutralizují kyselinu močovou a tlumí záněty a potíže při dně. Pokud vás tyto nesnáze trápí, snězte jich denně alespoň 400 g. A to i v zimě, kdy si můžete dát třešně zmražené nebo kompotované.

Související články

Zdroje: www.bylinkyprovsechny.cz, www.pestryjidelnicek.cz, www.jimejinak.cz