Jistě už jste slyšeli mnoho „zaručených“ rad o tom, jak rychle zhubnout a dostat se na vytouženou váhu. Ne všechny však fungují. Počítejte však s tím, že bez správné životosprávy, zdravého stravování a správné dávky pohybu to nikdy nepůjde. Můžete k tomuto přístupu využít trik, který doporučují i lékaři. Bonusem vám bude úbytek hned několika kil do měsíce.

Proč pít před jídlem? Podívejte se na toto zajímavé video:

Zdroj: Youtube

Sklenice vody před jídlem

Pokaždé během dne, když zasednete ke stolu ke konzumaci pokrmu, připravte si také sklenici vody. Vždy by se mělo jednat o vodu neperlivou v pokojové teplotě. Zcela určitě se vyhněte sladkým a horkým nápojům.

Slovo lékaře

„Pití více vody je docela jednoduchá strategie, která může pomoci lidem, kteří se snaží zhubnout," řekla doktorka Davyová. „Neříkáme: pijte více vody a tělesný tuk se rozpustí. Ale pro lidi, kteří se snaží zhubnout a dodržují nízkokalorickou dietu, je to něco, co můžou udělat navíc."

Jak trik s vodou funguje

Metoda je zdravá i když nedržíte dietu. Pokud se však chcete dočkat náležité ztráty kil, jistě tento trik dodržujte při hubnutí. Jakmile totiž vypijete před jídlem vodu, budete se mnohem déle cítit zasycení. Princip je jednoduchý. Díky tomu, že je žaludek zaplněný, nesníte tolik potravin a zkonzumujete ve výsledku mnohem méně kalorií. Nebudete tak mít tendenci se přejídat. Příjem vody navíc pomáhá pročistit orgány, takže dojde ke zrychlení metabolismu.

Detoxikace a volný průchod lymfy

Díky tomuto rituálu, na který si jistě velmi brzy zvyknete, budete příjemným způsobem detoxikovat tělo a zároveň zlepšíte i funkci lymfatického systému. Platí to hlavně o sklence vody hned po ránu na lačno před snídaní. Nabudí vás to na počátku dne i značnou dávkou energie.

Kolik vody vypít denně?

Během dne byste měli celkem vypít alespoň 2-3 litry vody. Pokud aktivně sportujete, možná i o něco více. Pokud se teprve dostáváte s pravidelným pitným režimem do formy, pijte nejprve menší množství vody, které postupně budete zvyšovat na doporučenou dávku.

Užitečná je i sklenice vody po jídle

Brzkou ztrátu kilogramů můžete podpořit také sklenicí vody po jídle. Díky tomu se vám bude lépe trávit. Vždy nezapomeňte také naslouchat svému tělu a dopřejte mu to, o co si říká.

Související články

Zdroje: www.jenzeny.cz, www.idens.cz, www. prozeny.blesk.cz