Ucpaný nos může být způsoben nachlazením, alergiemi nebo jinými důvody a může vám znepříjemnit každodenní život. Kromě běžných léků a lékařských postupů můžete zvážit i některé tradiční babské rady, které vám pomůžou ulevit od ucpaného nosu.

Na video od Jóga avokádem o metodě, jak snadno uvolnit ucpaný nos, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Inhalace parní lázně či síla česneku

Inhalace teplé páry pomáhá uvolnit ucpané nosní cesty. Postavte se nad misku s horkou vodou a zakryjte si hlavu ručníkem, abyste zachytili páru. Dýchání páry po dobu 10-15 minut pomůže uvolnit hleny a zmírnit ucpaný nos.

Česnek je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Konzumace česneku nebo přidání česnekového extraktu do jídel může pomoci zmírnit ucpaný nos a podpořit imunitní systém.

Horká koupel a sůl uvolňuje dýchací cesty

Dát si horkou koupel nebo sprchu může pomoci uvolnit ucpané nosní cesty. Při horké koupeli se vytváří pára, která pomáhá rozšířit nosní cévy a zlepšit dýchání.

K vyplachování nosu můžete použít roztok ze slané vody. Stačí smíchat čajovou lžičku soli s 2 šálky teplé vody. Vyplachování nosu tímto roztokem může pomoci odplavit hleny a uvolnit ucpané nosní cesty.

Zahřátá lžíce na nose a cibule

Další babskou radou je zahřátá lžíce. Vložte lžíci do horké vody, nechte ji zahřát a pak ji přiložte na oblast nosu. Toto teplé zahřátí může pomoci uvolnit ucpané nosní průchody.

Cibule je známá svými antimikrobiálními vlastnostmi. Když nakrájíte cibuli na malé kousky a nadechnete se nad nimi, může to pomoci uvolnit ucpaný nos a zmírnit rýmu.

I když je ucpaný nos nepříjemný, vidíte, že existuje mnoho jednoduchých a přírodních způsobů, jak mu čelit. Babské rady, jako jsou inhalace parní lázně, konzumace česneku, horká koupel, vyplachování nosu solným roztokem, zahřátá lžíce nebo cibule, bezpečně pomáhají zmírnit nepříjemné příznaky.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.novinky.cz